18-oktabr kuni  O‘zDJTUda Toshkent shahar prokuraturasi, Ichki ishlar bosh boshqarmasi va Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi rahbar va xodimlari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev, Toshkent shahar Uchtepa tumani Ichki Ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi  boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik Abdurashid Ochilov, Toshkent shahar Uchtepa tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari mayor Zafar Zufarov, Uchtepa tumani Prokuraturasi mas’ul xodimlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad huquqbuzarlik, jinoyatchilik, giyohvandlikni, hamda pirotexnika vositalaridan noqonuniy foydalanishni  oldini olish, favqulodda vaziyatlar hamda yong‘in xavfsizligini ta’minlash  choralarini kuchaytirish giyohvandlikka qarshi kurash choralarini yoshlar o‘rtasida keng targ‘ib qilish va ularni sog‘lom muhitda tarbiyalash, shuningdek is gazi haqida tushuntirish ishlari olib borildi.

On October 18, a meeting with the heads and employees of the Tashkent City Prosecutor's office, the Main Department of Internal Affairs and the emergency department was organized in UzSWLU.
The meeting was attended by the first vice-rector of the University for Youth Affairs and spiritual and Educational Affairs Valijon Sadiyev, deputy head of the Department of coordination of activities of Internal Affairs bodies of the Uchtepa District of Tashkent City, Lieutenant Colonel Abdurashid Ochilov, deputy head of the Emergency Department of the Uchtepa District of Tashkent City, major Zafar Zufarov, responsible employees of the prosecutor's Office of the Uchtepa district.
The main goal of the event was to prevent violations, crime, drug abuse, as well as the illegal use of fireworks, to strengthen emergency and fire safety measures to promote anti-drug measures widely among young people and educate them in a healthy environment, as well as to explain is gas.