6-Noyabr kuni "Jahon adabiyoti’’ kafedrasi mudiri professor G. Xalliyeva va kafedra o‘qituvchisi M. G‘iyosov rektor, professor I.M.Tuxtasinov  bilan uchrashishdi.
Uchrashuv davomida M. G‘iyosov AQSH  davlatiga yutgan grant loyihasining mohiyati va  bu grantning O‘zbekiston oliy ta’lim maskanlarida, jumladan universitetimizda  o‘qiyotgan nogironligi bo‘lgan talabalarga  imkoniyatlari haqida axborot berdi.
Rektor I.M.Tuxtasinov "Jahon adabiyoti" kafedrasi o‘qituvchisi  M.G‘iyosovni AQSH davlatiga  grant yutgani bilan tabrikladi  va kelgusida  birgalikda  amalga oshiriladigan  rejalar muhokama qilindi.

6 ноября заведующая кафедрой «Мировая литература» профессор Г. Халлияева и преподаватель кафедры М. Гиясов встретились с ректором, профессором И.М. Тухтасиновым.
В ходе встречи М. Гиясов рассказал о сути грантового проекта, выигранного в США, и о возможностях, которые этот грант предоставляет студентам с инвалидностью в высших учебных заведениях Узбекистана, в том числе в нашем университете.
Ректор И.М. Тухтасинов поздравил преподавателя кафедры «Мировая литература» М. Гиясова с получением гранта и обсудил планы на дальнейшее сотрудничество.