6-Noyabr kuni "Jahon adabiyoti’’ kafedrasi mudiri professor G. Xalliyeva va kafedra o‘qituvchisi M. G‘iyosov rektor, professor I.M.Tuxtasinov  bilan uchrashishdi.
Uchrashuv davomida M. G‘iyosov AQSH  davlatiga yutgan grant loyihasining mohiyati va  bu grantning O‘zbekiston oliy ta’lim maskanlarida, jumladan universitetimizda  o‘qiyotgan nogironligi bo‘lgan talabalarga  imkoniyatlari haqida axborot berdi.
Rektor I.M.Tuxtasinov "Jahon adabiyoti" kafedrasi o‘qituvchisi  M.G‘iyosovni AQSH davlatiga  grant yutgani bilan tabrikladi  va kelgusida  birgalikda  amalga oshiriladigan  rejalar muhokama qilindi.

On November 6, the head of the "World Literature" department, Professor G. Khallieva, and department instructor M. Giyosov met with the university’s rector, Professor I. M. Tukhtasinov.
During the meeting, M. Giyosov provided information on the essence of the grant project he won in the USA and the opportunities this grant offers for students with disabilities studying at higher educational institutions in Uzbekistan, including at our university.
Rector I. M. Tukhtasinov congratulated M. Giyosov, the instructor of the "World Literature" department, on winning the grant and discussed plans for future collaboration.