O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va rahbariyat vakillari 1-Talabalar turar joyiga borib, yashash sharoitlari, jumladan, isitish tizimi va boshqa muhim jihatlar bilan tanishdi.
Uchrashuv davomida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularning fikr va takliflari tinglandi. Shuningdek, mavjud muammolar o‘rganilib, ularni bartaraf etish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.
TTJdagi sharoitlar doimiy nazoratga olinib, talabalar uchun yanada qulay muhit yaratish bo‘yicha zarur choralar ko‘riladi.

Руководство университета ознакомилось с условиями проживания студентов в общежитии №2
Ректор Узбекистанского государственного университета мировых языков Ильхомджон Тухтасинов и представители руководства посетили Общежитие №1, чтобы ознакомиться с условиями проживания студентов, включая систему отопления и другие важные аспекты.
В ходе встречи был проведен открытый разговор с студентами, выслушаны их мнения и предложения. Также были изучены существующие проблемы, и даны соответствующие указания по их устранению.
Условия проживания в общежитии будут находиться под постоянным контролем, и будут приняты необходимые меры для создания более комфортных условий для студентов.