5-TTJda tartib-qoidalar va xavfsizlik masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 5-son talabalar turar joyida universitet profilaktika inspektori S. Sherboyev ishtirokida tartib-qoidalar va ichki intizom masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishdan ko‘zlangan asosiy maqsad talabalar o‘rtasida huquqbuzarliklarning oldini olish, yashash tartibiga rioya etish hamda xavfsiz muhitni ta’minlashdan iborat bo‘ldi.
Yig‘ilish davomida talabalar turar joyida amal qilinishi lozim bo‘lgan ichki tartib-qoidalar, yong‘in va texnika xavfsizligi, tungi vaqtlarda osoyishtalikni saqlash, begona shaxslarning TTJ hududiga kiritilmasligi hamda shaxsiy mas’uliyat masalalari yuzasidan tushuntirishlar berildi. Shuningdek, ijtimoiy tarmoqlardan foydalanishda ehtiyotkorlik, turli salbiy holatlarga berilmaslik va o‘zaro hurmat muhitini shakllantirish muhimligi ta’kidlandi.
Tadbir yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, zarur tavsiyalar oldilar.

В общежитии №5 проведено собрание, посвящённое вопросам порядка и безопасности
В студенческом общежитии №5 Узбекского государственного университета мировых языков состоялось собрание, посвящённое вопросам соблюдения правил и внутренней дисциплины, с участием инспектора профилактики университета С. Шербоева. Основной целью встречи стало предупреждение правонарушений среди студентов, соблюдение правил проживания и обеспечение безопасной среды.
В ходе собрания были даны разъяснения по внутренним правилам общежития, вопросам пожарной и технической безопасности, соблюдению тишины в ночное время, недопущению посторонних лиц на территорию общежития, а также личной ответственности студентов. Также была подчеркнута важность осторожного использования социальных сетей, недопущения негативных ситуаций и формирования атмосферы взаимного уважения.
В завершение мероприятия студенты задали интересующие их вопросы и получили необходимые рекомендации.