Vatan himoyasi – oliy sharaf va mas’uliyat
14-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi, barcha professor-o‘qituvchilar va talabalar yosh yigitlarni bayram bilan tabrikladilar. Tadbir Ingliz filologiyasi fakulteti tomonidan tashkil etildi.
Tadbir dasturida Mudofaa vazirligi qarashli 71186-harbiy qism bo‘lim boshlig‘i Podpolkovnik G‘aniyev Olim Hamidovich so‘zga chiqib, yig‘ilganlarni bayram bilan tabrikladi. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi, Toshkent shahri bo‘yicha boshqarmasi, 81140 harbiy qismining harbiy chiqishlari tadbirga rang-baranglik baxsh etdi.
Bayram dasturida shuningdek, Respublika musiqa va san’at texnikumi o‘quvchilarining chiqishlari, hamda Respublika jamoat xavfsizligi institutining orkestr jamoasi chiqishlari namoyish etilib, tadbir ishtirokchilariga yuqori kayfiyat ulashdi.
Tadbir davomida Vatan himoyachilariga bag‘ishlangan video roliklar, she’rlar, qo‘shiqlar va harbiy chiqishlar ham namoyish etildi. Shu jumladan, talabalar tomonidan tayyorlangan she’rlar va musiqiy chiqishlar bayram ruhini yanada oshirdi. Yulduzli san’atkor “Nihol” mukofoti sovrindori xonanda Bahriddin Zuhriddinov ishtirokida kuy qo‘shiqlar ijro etilib, tadbirga qatnashganlar qalbini ko‘taruvchi lahzalar taqdim etildi.
Tadbir yakunida mehmonlarga universitet rahbariyati tomonidan minnatdorchilik bildirilib, tashakkurnomalar va esdalik sovg‘alar taqdim etildi. Ushbu tadbir yurtimiz tinchligi va osoyishtaligini asrab kelayotgan Vatan himoyachilariga hurmat va ehtirom namoyishi sifatida o‘tkazildi.
Shuningdek, universitetning iqtidorli talabalari va teatr studiyalari tomonidan tayyorlangan bayram dasturlari namoyish etildi.

Защита Родины — высшая честь и ответственность
14 января в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось праздничное мероприятие, посвящённое 14 января — Дню защитников Родины. Мероприятие открыл ректор университета Илхомжон Тухтасинов, который вместе со всеми профессорами-преподавателями и студентами поздравил молодых юношей с праздником. Организатором мероприятия выступил факультет английской филологии.
В программе мероприятия с поздравительной речью выступил начальник отдела воинской части №71186 Министерства обороны, подполковник Ганиев Олим Хамидович. Также красочности мероприятию придали показательные выступления военнослужащих воинской части №81140 Управления Национальной гвардии Республики Узбекистан по городу Ташкенту.
В праздничной программе были представлены выступления учащихся Республиканского музыкально-художественного техникума, а также оркестра Республиканского института общественной безопасности, которые подарили участникам мероприятия приподнятое настроение.
В ходе мероприятия были продемонстрированы видеоролики, стихи, песни и военно-показательные выступления, посвящённые защитникам Родины. В частности, стихотворения и музыкальные номера, подготовленные студентами, ещё больше усилили праздничную атмосферу. При участии известного артиста, лауреата премии «Нихол», певца Бахриддина Зухриддинова были исполнены музыкальные произведения, подарившие зрителям незабываемые эмоции.
В завершение мероприятия руководство университета выразило благодарность гостям, вручив благодарственные письма и памятные подарки. Данное мероприятие стало проявлением уважения и почтения к защитникам Родины, оберегающим мир и спокойствие нашей страны.
Также были представлены праздничные программы, подготовленные талантливыми студентами университета и театральными студиями.