10-yanvar kuni O‘zDJTUga O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri maslahatchisi, Turin politexnika instituti professori Marco Pirelli tashrif buyurdi.
Tashrif davomida ikki tomonlama uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda O‘zDJTU tomonidan rektor Ilxomjon Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.Nosirov va boshqalar ishtirok etdi.
Unda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti italyan tili o‘qituvchilari uchun Italiyada qisqa muddatli malaka oshirish kurslarini tashkillashtirish, til sohiblarini o‘quv jarayonlariga jalb qilish hamda Italiyaning Ka-Foskari universiteti hamda O‘zDJTU o‘rtasida turizm yo‘nalishi bo‘yicha qo‘shma ta’lim dasturini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.

10 января УзГУМЯ посетил советник министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, профессор Туринского политехнического института Марко Пирелли.
Во время визита состоялась двусторонняя встреча. На встрече присутствовали ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов, проректор по международному сотрудничеству А.Носиров и другие.
На нем обсуждались вопросы организации краткосрочных курсов повышения квалификации в Италии для преподавателей итальянского языка Узбекского государственного университета мировых языков, вовлечения носителей языка в образовательный процесс, а также создания совместной образовательной программы по направлению туризма между университетом Ка-Фоскари в Италии и УзГУМЯ.
Кроме того, была достигнута договоренность о совместной работе над проектом "Erasmus Capacity bulding".