Xorijiy tillarni o‘qitish markazlari faoliyati doirasida ingliz tili to‘garaklari samarali tarzda tashkil etilmoqda
7-mart kuni Sergeli tumani 104-sonli umumta’lim maktabida ingliz tili bo‘yicha navbatdagi to‘garak mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi. Mazkur mashg‘ulot O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili birinchi fakulteti Ingliz tilini o'qitish metodikasi N1 kafedrasiga qarashli 2210-guruhi talabasi Qudratova Durdona tomonidan o`tkazildi.
Mashg‘ulot davomida o‘quvchilar bilan ingliz tili grammatikasini mustahkamlashga qaratilgan amaliy mashqlar bajarildi. Xususan, Must, Mustn't, Have to, Shall, May mavzulari asosida turli mashq va topshiriqlar ustida ishlanib, o‘quvchilarning bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirishga alohida e’tibor qaratildi.

В рамках деятельности центров по обучению иностранным языкам эффективно организуются кружки по английскому языку
7 марта в общеобразовательной школе №104 Сергелийского района состоялось очередное занятие кружка по английскому языку. Данное занятие провела студентка группы 2210 кафедры №1 «Методика преподавания английского языка» первого факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков Кудратова Дурдона.
В ходе занятия с учащимися были выполнены практические упражнения, направленные на закрепление знаний по грамматике английского языка. В частности, особое внимание было уделено развитию знаний и навыков учащихся посредством выполнения различных заданий и упражнений по темам Must, Mustn't, Have to, Shall, May.