Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Ko‘hna Cho‘ponota mahallasida istiqomat qiluvchi 90 yoshli mehnat fronti faxriysi holidan xabar olindi
9-may — Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev universitet vakillari bilan birgalikda Ko‘hna Cho‘ponota mahallasida istiqomat qiluvchi 90 yoshli mehnat fronti faxriysi holidan xabar oldi.
Tashrif davomida faxriy bilan samimiy suhbat o‘tkazilib, bayram munosabati bilan ezgu tilaklar bildirildi hamda yurt ravnaqi yo‘lidagi mehnatlari uchun minnatdorlik izhor etildi.
Bunday e’tibor va ehtirom xalqimizning faxriy avlod vakillariga bo‘lgan yuksak hurmati hamda inson qadri ulug‘lanayotganining yana bir ifodasidir.

В связи с 9 Мая — Днём памяти и почестей первый проректор по делам молодёжи и духовно-просветительской работе Узбекского государственного университета мировых языков Валиджон Садиев совместно с представителями университета навестил 90-летнего ветерана трудового фронта, проживающего в махалле Кўhna Cho‘ponota.
В ходе визита состоялась тёплая и искренняя беседа с ветераном. По случаю праздника ему были адресованы добрые пожелания, а также выражена благодарность за многолетний труд во благо процветания страны.
Подобные внимание и уважение являются ещё одним ярким свидетельством высокого почтения нашего народа к представителям старшего поколения и признания ценности человека.