Xushnudbek Xudoyberdiyev bilan uchrashuv tashkil etildi.
16-may kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Xushnudbek Xudoyberdiyev bilan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etdi va dasturni kirish so’zi bilan ochib berdi.
Uchrashuv davomida Oʻzbekiston milliy axborot agentligi bosh direktorining birinchi o‘rinbosari, huquqshunos, blogger, "Zakovat" bilimdoni Xushnudbek Xudoyberdiyev talabalarning huquqiy bilimlarini yanada oshirish va “Zakovat” intellektual oʻyinlarida ishtirok etishi qamrovini kengaytirish boʻyicha bir qator tavsiyalar berdi, zarur maʻlumotlar bilan bo’lishdi.
Tadbir ko’tarinki ruhda o’tdi. Talabalar dastur mehmonidan o’zlarini qiziqtirgan savollarga aniq va to’liq javoblar olishdi.
Yakunda tadbir ishtirokchilari Xushnudbek Xudoyberdiyev bilan o’tgan uchrashuvdan olgan ajoyib taassurotlari, ega bo’lgan yangi bilim-ko’nikmalari haqida so’zlab, tashkilotchilarga minnatdorchilik bildirishdi.

On May 16, a meeting was organized with Khushnudbek Khudoyberdiyev at the Uzbekistan State World Languages University.
Ilkhomjon Tukhtasinov, the rector of UzSWLU, also participated in the event and commenced the program with an introductory speech.
During the meeting, Khushnudbek Khudoyberdiyev, the first deputy general director of the National Information Agency of Uzbekistan, a lawyer, blogger, and scholar of "Zakovat", provided several recommendations on enhancing students' legal knowledge and expanding their participation in "Zakovat" intellectual games. He also shared essential information with the attendees.
The event was conducted in a lively and engaging atmosphere. Students received clear and comprehensive answers to their inquiries from the guest speaker.
At the conclusion, participants expressed their deep appreciation for the insightful meeting with Khushnudbek Khudoyberdiyev, the new knowledge and skills they gained, and thanked the organizers for arranging such a valuable event.