Xushnudbek Xudoyberdiyev bilan uchrashuv tashkil etildi.
16-may kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Xushnudbek Xudoyberdiyev bilan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etdi va dasturni kirish so’zi bilan ochib berdi.
Uchrashuv davomida Oʻzbekiston milliy axborot agentligi bosh direktorining birinchi o‘rinbosari, huquqshunos, blogger, "Zakovat" bilimdoni Xushnudbek Xudoyberdiyev talabalarning huquqiy bilimlarini yanada oshirish va “Zakovat” intellektual oʻyinlarida ishtirok etishi qamrovini kengaytirish boʻyicha bir qator tavsiyalar berdi, zarur maʻlumotlar bilan bo’lishdi.
Tadbir ko’tarinki ruhda o’tdi. Talabalar dastur mehmonidan o’zlarini qiziqtirgan savollarga aniq va to’liq javoblar olishdi.
Yakunda tadbir ishtirokchilari Xushnudbek Xudoyberdiyev bilan o’tgan uchrashuvdan olgan ajoyib taassurotlari, ega bo’lgan yangi bilim-ko’nikmalari haqida so’zlab, tashkilotchilarga minnatdorchilik bildirishdi.

16 мая в Государственном университете мировых языков Узбекистана была организована встреча с Хушнудбеком Худойбердиевым.
В мероприятии также принял участие ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов, который открыл программу вступительной речью.
В ходе встречи Хушнудбек Худойбердиев, первый заместитель генерального директора Национального информационного агентства Узбекистана, юрист, блогер, стипендиат «Заковата», дал ряд рекомендаций по дальнейшему совершенствованию правовых знаний студентов и расширению сферы участия. в «Заковать» интеллектуальные игры поделились необходимой информацией.
Мероприятие прошло на высоком уровне. Студенты получили четкие и полные ответы на интересующие их вопросы от гостя программы.
В завершение участники мероприятия рассказали о прекрасных впечатлениях, которые они получили от встречи с Хушнудбеком Худойбердыевым, новых знаниях и навыках, которые они приобрели, и поблагодарили организаторов.