O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti Oliy ta’limdan keying ta’lim instituti doktorant, tayanch doktorant va stajyor-tadqiqotchilarning 2025-yil I chorak uchun ilmiy-tadqiqot ishlari natijalarini muhokamadan o’tkazish maqsadida “Doktorantlar uyushmasi” o’z ish faoliyatini olib bormoqda.
Uyushma yig’ilishini universitet Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Yusupov Otabek Yakubovich ochib berib, uyushma nizomi, maqsadi, vazifalari, ish faoliyati va rejasi bilan tanishtirdi.
An’anaga muvofiq doktorantlar uyushmasining bu galgi yig’ilishlarini o’tkazish uchun uyushma raisi va kotibi a’zolar tomonidan ochiq ovoz berishi yo’li bilan saylandi. Uyushma faoliyatining dastlabki kunini 3-bosqich tayanch doktorantlari o’z ilmiy tadqiqotlari natijalari xususidagi taqdimotlari muhokamasi bilan boshlab berishdi.
Taqdimotlar savol-javoblar va taklif-mulohazalar bayoni ketma-ketligida tashkil etilgan muhokamalar qizg’in munozaralar, bilim va tajriba almashinuviga boy bo’ldi.

At the Postgraduate Education Institute of the Uzbekistan State University of World Languages, the “Doctoral Students’ Association” continues its activities to discuss the research results of doctoral students, independent researchers, and research interns for the first quarter of 2025.
The association’s meeting was opened by the university’s Vice-Rector for Research and Innovation, Otabek Yakubovich Yusupov, who introduced the association’s charter, goals, objectives, activities, and plans.
In keeping with tradition, the chairman and secretary of the association were elected through an open vote by its members. The association’s activities commenced with third-year doctoral students presenting and discussing the results of their research.
The presentations followed a structured discussion format, including Q&A sessions, suggestions, and feedback, fostering lively debates and an exchange of knowledge and experience.