27-mart kuni O‘zDJTU rektori I.Tuxtasinov boshchiligida prorektorlar, boshqarma va bo‘lim boshliqlari, fakultetlar dekanlari, dekan o‘rinbosarlari bilan navbatdan tashqari yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda Rossiya Federatsiyasida bo‘lgan terrorchilik harakati hamda Markaziy Osiyo davlatlari, jumladan, yurtimizda ham xushyorlikni oshirish, universitet hududida xavfsizlikni ta’minlash borasida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar to‘g‘risida mas’ullarga ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, professor-o‘qituvchilar va talabalarning xorijga chiqib kelishini nazorat qilish, ijarada yashovchi talabalar bilan ko‘proq shug‘ullanish, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish hamda xorijiy talabalar faoliyatidan doimiy xabardor bo‘lib turish va ularga ko‘maklashish masalalari muhokama qilindi.
Yig‘ilish davomida universitet rektorining maslahatchisi, birinchi prorektor hamda dekanlarning taklif va tavsiyalari tinglandi.

27 марта под руководством ректора УзГУМЯ И.Тухтасинова состоялось внеочередное совещание с проректорами, заведующими кафедрами и кафедрами, деканами факультетов, заместителями деканов.
На совещании должностным лицам даны указания по поводу террористической деятельности в Российской Федерации и странах Центральной Азии, в том числе и в нашей стране, повысить бдительность и обеспечить безопасность на территории университета.
Также обсуждались вопросы контроля за выездом преподавателей и студентов за границу, более активной работы со студентами, проживающими в съемном жилье, содержательной организации их свободного времени, постоянного информирования о деятельности иностранных студентов и оказания им помощи.
В ходе заседания были заслушаны предложения и рекомендации советника ректора университета, первого проректора, деканов.