Joriy yilning 29-iyun kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti kengaytirilgan kafedra yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Unda tadqiqotchi Buranova Dilafruz Djamaldinovna 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili)  ixtisosligi bo’yicha tayyorlangan “Tibbiyot oliy ta‘lim muassasalarida ingliz tilini o‘qitishga sohaviy va amaliy yondashuvning kontseptual asoslari” mavzusidagi pedagogika fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishi muhokama etildi.

On June 29 of this year, the meeting was held of the expanded department of the Uzbekistan State World Languages University ​
In it, researcher Buranova Dilafruz Dzhamaldinovna 13.00.02 - Doctor of Pedagogical Sciences on the topic "Conceptual foundations of the field and practical approach to teaching English in medical institutions of higher education" with the specialty "Theory and Methodology of Education and Training (English)" ( Dissertation work submitted for obtaining DSc) degree was discussed.