1-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori va mas’ullar ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yangi o‘quv yili dasturi bilan tanishish maqsadida tashkil etilgan mazkur yig‘ilishda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Madaminovich, barcha prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, dekanlar, dekan muovinlari va boshqa mas’ul xodimlar ishtirok etdi.
Dastur davomida yangi o‘quv yilida universitet oldiga qo‘yilgan maqsad va vazifalar, kiritilishi kutilayotgan yangiliklar, yangi hamkorliklar, ta’lim tizimidagi imkoniyatlar, universitetda talabalarga yaratilgan sharoit kabi masalalar, shuningdek, oldindagi qabul jarayonlari muhokama qilindi.

1 июля состоялось совещание с участием ректора и должностных лиц Узбекского государственного университета мировых языков.
В совещании, организованном с целью ознакомления с программой нового учебного года, приняли участие ректор УзДЖТУ Ильхомжон Мадаминович, все проректоры, заведующие кафедрами, деканы, заместители декана и другие ответственные сотрудники.
В ходе программы обсуждались такие вопросы, как цели и задачи, поставленные перед университетом в новом учебном году, ожидаемые инновации, новые партнерские отношения, возможности в системе образования, условия, созданные для студентов в университете, а также будущие процессы приема.