1-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori va mas’ullar ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yangi o‘quv yili dasturi bilan tanishish maqsadida tashkil etilgan mazkur yig‘ilishda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Madaminovich, barcha prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, dekanlar, dekan muovinlari va boshqa mas’ul xodimlar ishtirok etdi.
Dastur davomida yangi o‘quv yilida universitet oldiga qo‘yilgan maqsad va vazifalar, kiritilishi kutilayotgan yangiliklar, yangi hamkorliklar, ta’lim tizimidagi imkoniyatlar, universitetda talabalarga yaratilgan sharoit kabi masalalar, shuningdek, oldindagi qabul jarayonlari muhokama qilindi.

On July 1, a meeting was held with the participation of the rector and officials of the Uzbekistan State World Languages University.
The rector of UzSWLU Ilkhomjon Madaminovich, all vice-rectors, heads of departments, deans, deputy deans and other responsible employees took part in this meeting organized to get acquainted with the program of the new academic year.
During the program, issues such as goals and tasks set for the university in the new academic year, expected innovations, new partnerships, opportunities in the educational system, conditions created for students at the university, as well as future admission processes were discussed.