O‘zbekistondagi oliy ta’lim muassasalari orasida O‘zDJTU 1-o‘rinda!
UniRank saytining ma’lumotiga ko‘ra, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti respublikamizdagi 80 ta oliy ta’lim muassasalari orasida onlayn faollik bo‘yicha 1-o‘rinni, dunyodagi 14 000 dan ortiq universitetlar orasida esa 2 038-o‘rinni egalladi.
Ma’lumot uchun: UniRank har 6 oyda dunyoning 200 ta davlatidagi 14 000 dan ortiq universitetlarning internet reytingini tahlil qiladi. Bunda 5 ta mustaqil veb-metrika qo‘llaniladi: universitet veb-saytining mashhurligi, domen nufuzi (domain authority), tashqi havolalar (backlinks), web-trafik (kirishlar soni), shuningdek ijtimoiy tarmoqlardagi faollik — Telegram, Instagram, Facebook, YouTube platformalariga joylashtirilgan sifatli audiovizual va matnli kontent hamda universitetning umumiy internetdagi ko‘rinishi. Intellektual tizimlar har bir sahifaga tashriflar soni va qidiruv tizimlarida necha marta izlanuvchanligini muntazam hisoblab boradi. Shu tariqa reyting aniqlanadi.
Universitet jamoasini ushbu muvaffaqiyat bilan tabriklaymiz!
O‘zDJTU sifatli ta’lim, innovatsion yondashuv va xalqaro maydonda munosib o‘rin egallash yo‘lida izchil faoliyat olib borishda davom etadi.

Среди высших учебных заведений Узбекистана УзГМУТЯ занимает 1-е место!
По данным сайта UniRank, Университет мировых языков Узбекистана занял 1-е место среди 80 высших учебных заведений нашей республики по уровню онлайн-активности и 2038-е место среди более чем 14 000 университетов мира.
Для справки: UniRank каждые 6 месяцев проводит анализ интернет-рейтинга более 14 000 университетов из 200 стран мира. В оценке используются 5 независимых веб-метрик: популярность сайта университета, авторитет домена (domain authority), внешние ссылки (backlinks), веб-трафик (число посещений), а также активность в социальных сетях — Telegram, Instagram, Facebook, YouTube и размещённые там качественные аудио-видео и текстовые материалы, а также общий онлайн-имидж. Интеллектуальные системы постоянно отслеживают количество посетителей веб-страниц и частоту поисковых запросов к ним. Таким образом формируется рейтинг университетов.
Поздравляем коллектив университета с этим достижением!
УзГМУТЯ продолжает уверенно двигаться к целям обеспечения качественного образования, внедрения инновационных подходов и достойного представления страны на международной арене.