O‘zDJTUda PhD dissertatsiyasi muhokamasi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 9-dekabr kuni O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari Universiteti (O‘zDJTU) Ingliz tili 1-fakulteti, Ingliztili nazariy aspektlari 1-kafedrasida PhD dissertatsiyasi muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Kafedra yig‘ilishida Amirqulova Nargiza Amirqulqizining 10.00.04–“Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti” ixtisosligi bo‘yicha tayyorlagan “Frazeologizmlar tarkibida qo‘shma so‘zlarning kognitiv, semantik va pragmatik xususiyatlari (ingliz tili misolida)” mavzusidagi dissertatsiyasi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etildi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi mavzu doirasida olib borilgan ilmiy izlanishlari, ularning dolzarbligi va amaliy ahamiyati haqida atroflicha ma’lumot taqdim etdi hamda ilmiy muhokama a’zolarining savollariga javob berdi.

В УзГУМЯ состоялось обсуждение PhD-диссертации
9 декабря 2025 года на кафедре «Теоретические аспекты английского языка–1» факультета английского языка–1 Узбекского государственного университета мировых языков (УзГУМЯ) состоялось обсуждение PhD-диссертации.
На заседании кафедры была представлена диссертация Амиркуловой Наргизы Амиркул кызы на тему «Когнитивные, семантические и прагматические особенности сложных слов в составе фразеологизмов (на материале английского языка)», подготовленная по специальности 10.00.04 — «Язык и литература народов Европы, Америки и Австралии», на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам.
В ходе обсуждения соискатель подробно представила результаты проведённых научных исследований, их актуальность и практическую значимость, а также ответила на вопросы участников научной дискуссии.