“Xorijiy til” rus tili yo‘nalishi bo‘yicha pedagogik qayta tayyorlash kurslari tinglovchilarining bitiruv malakaviy ishlari himoyasi bo‘lib o‘tdi
20-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazida “Xorijiy til” rus tili yo‘nalishi bo‘yicha pedagogik qayta tayyorlash kurslari tinglovchilarining bitiruv malakaviy ishlari himoyasi bo‘lib o‘tdi. Himoya jarayoni attestatsiya komissiyasi oldida taqdimot shaklida tashkil etilib, yuqori tashkiliy va ilmiy saviyada o‘tkazildi.
Bitiruv malakaviy ishlar xorijiy tillarni o‘qitish metodikasi, zamonaviy pedagogik texnologiyalar hamda til o‘rganishning innovatsion yondashuvlari asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, tinglovchilar o‘z taqdimotlari orqali nazariy bilimlari va amaliy ko‘nikmalarini professional darajada namoyish etdilar. Ishlar mazmunan dolzarb, amaliy jihatdan asosli va metodik jihatdan puxta ekanligi bilan ajralib turdi.
Attestatsiya komissiyasi a’zolari taqdim etilgan bitiruv ishlarini har tomonlama tahlil qilib, tinglovchilarning ilmiy yondashuvi, metodik yechimlari va taqdimot madaniyatiga alohida e’tibor qaratdilar hamda yakunda adolatli va xolis baholar berildi.
Mazkur tadbirda attestatsiya komissiyasi raisi, universitet rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, bitiruvchilarni muvaffaqiyatli himoya bilan samimiy tabrikladi. Shuningdek, u tinglovchilarning o‘quv jarayonidagi faolligi, kasbiy rivojlanishga bo‘lgan intilishi va pedagogik salohiyatiga yuqori baho berdi.

Состоялась защита выпускных квалификационных работ слушателей курсов педагогической переподготовки
20 января в Отраслевом центре переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков состоялась защита выпускных квалификационных работ слушателей курсов педагогической переподготовки по направлению «Иностранный язык» (русский язык).
Процесс защиты был организован в форме презентаций перед аттестационной комиссией и проведён на высоком организационном и научном уровне.
Выпускные квалификационные работы были разработаны на основе методики преподавания иностранных языков, современных педагогических технологий и инновационных подходов к изучению языков. В своих презентациях слушатели профессионально продемонстрировали теоретические знания и практические навыки. Работы отличались актуальностью содержания, практической обоснованностью и методической проработанностью.
Члены аттестационной комиссии всесторонне проанализировали представленные работы, уделив особое внимание научному подходу, методическим решениям и культуре презентации слушателей, по итогам чего были выставлены объективные и справедливые оценки.
В мероприятии принял участие председатель аттестационной комиссии — ректор университета, профессор Илхомжон Тухтасинов, который тепло поздравил выпускников с успешной защитой. Он также высоко оценил активность слушателей в учебном процессе, их стремление к профессиональному развитию и педагогический потенциал.