“Xorijiy til” rus tili yo‘nalishi bo‘yicha pedagogik qayta tayyorlash kurslari tinglovchilarining bitiruv malakaviy ishlari himoyasi bo‘lib o‘tdi
20-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazida “Xorijiy til” rus tili yo‘nalishi bo‘yicha pedagogik qayta tayyorlash kurslari tinglovchilarining bitiruv malakaviy ishlari himoyasi bo‘lib o‘tdi. Himoya jarayoni attestatsiya komissiyasi oldida taqdimot shaklida tashkil etilib, yuqori tashkiliy va ilmiy saviyada o‘tkazildi.
Bitiruv malakaviy ishlar xorijiy tillarni o‘qitish metodikasi, zamonaviy pedagogik texnologiyalar hamda til o‘rganishning innovatsion yondashuvlari asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, tinglovchilar o‘z taqdimotlari orqali nazariy bilimlari va amaliy ko‘nikmalarini professional darajada namoyish etdilar. Ishlar mazmunan dolzarb, amaliy jihatdan asosli va metodik jihatdan puxta ekanligi bilan ajralib turdi.
Attestatsiya komissiyasi a’zolari taqdim etilgan bitiruv ishlarini har tomonlama tahlil qilib, tinglovchilarning ilmiy yondashuvi, metodik yechimlari va taqdimot madaniyatiga alohida e’tibor qaratdilar hamda yakunda adolatli va xolis baholar berildi.
Mazkur tadbirda attestatsiya komissiyasi raisi, universitet rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, bitiruvchilarni muvaffaqiyatli himoya bilan samimiy tabrikladi. Shuningdek, u tinglovchilarning o‘quv jarayonidagi faolligi, kasbiy rivojlanishga bo‘lgan intilishi va pedagogik salohiyatiga yuqori baho berdi.

Defense of Graduation Qualification Works of Pedagogical Retraining Course Participants Held
On January 20, the defense of graduation qualification works of participants of pedagogical retraining courses in the field of “Foreign Language” (Russian) was held at the Network Center for Retraining and Advanced Training of Pedagogical Personnel under the Uzbekistan State World Languages University.
The defense process was organized in the form of presentations before the attestation commission and was conducted at a high organizational and academic level.
The graduation qualification works were developed based on foreign language teaching methodology, modern pedagogical technologies, and innovative approaches to language learning. Through their presentations, the participants professionally demonstrated their theoretical knowledge and practical skills. The works were distinguished by their relevance, practical validity, and solid methodological foundation.
Members of the attestation commission thoroughly reviewed and analyzed the presented works, paying special attention to the participants’ scientific approach, methodological solutions, and presentation skills. As a result, fair and objective assessments were awarded.
The event was attended by the Chairman of the Attestation Commission, University Rector, Professor Ilkhomjon Tuxtasinov, who warmly congratulated the graduates on their successful defense. He also highly appreciated the participants’ active engagement in the educational process, their commitment to professional development, and their pedagogical potential.