10-aprel kuni O‘zDJTUda Kasaba uyushmasi qo‘mitasining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi
Hisobot-saylov konferensiyasi davomida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-yil iyun oyidan 2025-yil mart oyigacha bo‘lgan davrdagi faoliyati yuzasidan batafsil hisobot tinglandi. Qo‘mitaning o‘tgan yillarda amalga oshirgan ishlari, jamoa manfaatlarini himoya qilish borasidagi tashabbuslari va erishilgan yutuqlari haqida so‘z yuritildi.
Shuningdek, konferensiya kun tartibida O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Toshkent shahar bo‘linmasining navbatdagi konferensiyasiga universitetdan delegatlar saylandi.
Tadbir doirasida yana bir muhim masala — universitet Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisini saylash masalasi ko‘rib chiqildi. Taklif etilgan nomzod — Matyakubov Davlat Ruzmatovich yopiq ovoz berish yo‘li bilan qayta saylandi.
Konferensiya do‘stona ruhda va yuqori faollikda o‘tdi. Yangi tarkibdagi Kasaba uyushmasi qo‘mitasiga universitet jamoasining ijtimoiy-iqtisodiy manfaatlarini himoya qilish, mehnat sharoitlarini yanada yaxshilash va xodimlar bilan samarali muloqotni rivojlantirish yo‘lida muvaffaqiyatlar tilab qolamiz!

10 апреля в УЗГУМЯ состоялась отчетно-выборная конференция Комитета профсоюза
Данное мероприятие открыл ректор университета, профессор Илхомджон Тухтасинов. Конференцию возглавил председатель Ташкентского городского совета профсоюза работников образования и науки Узбекистана А.Р. Рахманов.
В ходе отчетно-выборной конференции был представлен подробный отчет о деятельности Комитета профсоюза Узбекского государственного университета мировых языков за период с июня 2020 года по март 2025 года. Были обсуждены работы Комитета за прошедшие годы, инициативы по защите интересов коллектива и достигнутые успехи.
Также в рамках конференции были избраны делегаты от университета для участия в следующей конференции профсоюза работников образования и науки Узбекистана Ташкентского городского отделения.
Еще одним важным вопросом, рассмотренным на мероприятии, стал выбор председателя Комитета профсоюза университета. Предложенный кандидат — Матякубов Давлат Рузматович был переизбран путем закрытого голосования.
Конференция прошла в дружелюбной атмосфере и с высокой активностью. Мы желаем новому составу Комитета профсоюза успехов в защите социально-экономических интересов коллектива, улучшении условий труда и развитии эффективного общения с сотрудниками!