10-aprel kuni O‘zDJTUda Kasaba uyushmasi qo‘mitasining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi
Hisobot-saylov konferensiyasi davomida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-yil iyun oyidan 2025-yil mart oyigacha bo‘lgan davrdagi faoliyati yuzasidan batafsil hisobot tinglandi. Qo‘mitaning o‘tgan yillarda amalga oshirgan ishlari, jamoa manfaatlarini himoya qilish borasidagi tashabbuslari va erishilgan yutuqlari haqida so‘z yuritildi.
Shuningdek, konferensiya kun tartibida O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Toshkent shahar bo‘linmasining navbatdagi konferensiyasiga universitetdan delegatlar saylandi.
Tadbir doirasida yana bir muhim masala — universitet Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisini saylash masalasi ko‘rib chiqildi. Taklif etilgan nomzod — Matyakubov Davlat Ruzmatovich yopiq ovoz berish yo‘li bilan qayta saylandi.
Konferensiya do‘stona ruhda va yuqori faollikda o‘tdi. Yangi tarkibdagi Kasaba uyushmasi qo‘mitasiga universitet jamoasining ijtimoiy-iqtisodiy manfaatlarini himoya qilish, mehnat sharoitlarini yanada yaxshilash va xodimlar bilan samarali muloqotni rivojlantirish yo‘lida muvaffaqiyatlar tilab qolamiz!

On April 10, the Report and Election Conference of the Trade Union Committee was held at Uzbekistan State World Languages University
The event was opened by the rector of the university, Professor Ilkhomjon Tuhtasinov. The conference was chaired by A.R. Rahmonov, Chairman of the Tashkent City Council of the Trade Union of Education and Science Workers of Uzbekistan.
During the report and election conference, a detailed report on the activities of the Trade Union Committee of Uzbekistan State World Languages University for the period from June 2020 to March 2025 was presented. The committee’s work in previous years, initiatives to protect the collective’s interests, and the achievements made were discussed.
Additionally, during the conference, delegates from the university were elected for the upcoming conference of the Tashkent City Division of the Trade Union of Education and Science Workers of Uzbekistan.
Another important issue addressed at the event was the election of the chairman of the university’s Trade Union Committee. The proposed candidate, Matyakubov Davlat Ruzmatovich, was re-elected through a closed vote.
The conference was held in a friendly atmosphere with high participation. We wish the new composition of the Trade Union Committee success in defending the socio-economic interests of the university community, improving working conditions, and developing effective communication with staff!