12-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili uchinchi fakultetining 1-bosqich talabalari “Xalqaro koʻzi ojizlar kuni” munosabati bilan ko‘zi ojizlar yotoqxonasiga tashrif buyurdilar.
Tashrif Ingliz tili amaliy fanlar 3-kafedrasi o‘qituvchisi Otamurodova Yaxshigul Farxodovna rahbarligida tashkil etildi.
Uchrashuv davomida 74 yoshli otaxon talabalarga hayot yo‘li va ustozlik faoliyati haqida so‘zlab, ularni mavjud imkoniyatlardan unumli foydalanishga, ne’matlarning qadriga yetishga va yuksak marralarni zabt etishga da’vat etdi.
Suhbat yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi hamda keyingi safar yana tashrif buyurish istagini bildirishdi.

12 ноября студенты 1-курса третьего факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков посетили общежитие для незрячих в связи с «Международным днём слепых».
Визит был организован под руководством преподавателя кафедры практических дисциплин английского языка №3 — Отамуродовой Яхшигуль Фарходовны.
Во время встречи 74-летний аксакал рассказал студентам о своём жизненном пути и педагогической деятельности, призвал их эффективно использовать имеющиеся возможности, ценить данные блага и стремиться к высоким достижениям.
В конце беседы студенты получили ответы на интересующие их вопросы и выразили желание вновь посетить это место в следующий раз.