3-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosining 7-qavatida Ilmiy seminarning navbatdagi yig‘ilishi oflayn va ZOOM onlayn platformasi orqali bo‘lib o‘tdi
3-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosining 7-qavatida Ilmiy seminarning navbatdagi yig‘ilishi oflayn va ZOOM onlayn platformasi orqali bo‘lib o‘tdi.
Seminar kun tartibiga muvofiq Radjabova Muxtasar Davranbekovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (arab tili) ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Arab tilida talabalarning yozuv malakasini integrativ yondashuv asosida shakllantirish” mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokama qilindi.
Muhokama davomida tadqiqotning nazariy asoslari, metodik yondashuvlari va amaliy natijalari atroflicha tahlil qilindi. Seminar ishtirokchilari tomonidan ilmiy tavsiyalar va konstruktiv fikrlar bildirildi.

3 марта на 7-м этаже здания ректората Узбекского государственного университета мировых языков состоялось очередное заседание научного семинара в офлайн-формате и посредством онлайн-платформы ZOOM
3 марта на 7-м этаже здания ректората Узбекского государственного университета мировых языков состоялось очередное заседание научного семинара в офлайн-формате и посредством онлайн-платформы ZOOM.
В соответствии с повесткой дня была обсуждена диссертация Раджабовой Мухтасар Давранбековны на тему «Формирование навыков письма у студентов на арабском языке на основе интегративного подхода», представленная на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (арабский язык).
В ходе обсуждения были всесторонне проанализированы теоретические основы исследования, методические подходы и практические результаты. Участники семинара высказали научные рекомендации и конструктивные мнения.
По итогам обсуждения было отмечено соответствие диссертации требованиям специальности и принято соответствующее решение о рекомендации к следующему этапу.