30-yanvar kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashining 6-son yigʻilishi boʻlib oʻtdi. Unda universitet faoliyatiga doir muhim masalalar muhokama qilindi.
Avvalida OʻzDJTU Kengashi raisi, rektor Ilxomjon Tuxtasinov Oʻzbekiston Respublikasi qonunlari, Prezident farmon va qarorlari hamda vazirlik koʻrsatmalarining ijrosi, shuningdek, jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holati boʻyicha maʼlumot berdi.
Shundan soʻng, universitet rahbariyati vakillari tomonidan turli axborotlar berildi:
Moliya-iqtisod masalalari – 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar boʻyicha Moliya-iqtisod ishlari boʻyicha prorektor Maqsudjon Hamrayev hisobot taqdim etdi.
Xalqaro hamkorlik – xorijiy oliygohlar bilan aloqalar va ularning natijalari haqida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro hamkorlik masalalari boʻyicha prorektor Abdurahim Nasirov axborot berdi.
Ilmiy tadqiqotlar – oliy taʼlimdan keyingi taʼlim institutiga qabul qilingan tadqiqotchilar va ularning mavzulari tasdiqlandi (Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Otabek Yusupov).
Oʻquv jarayoni – universitetning darslik va oʻquv qoʻllanmalar bilan taʼminlanganligi boʻyicha Oʻquv-uslubiy boshqarma boshligʻi Yusufjon Azzamov hisobot berdi.
Yoshlar siyosati – OʻzDJTU Yoshlar ittifoqi faoliyatining 2024/2025 oʻquv yilining 1-choragidagi natijalari haqida “Yoshlar ittifoqi” OʻzDJTU boshlangʻich tashkiloti yetakchisi Sevinch Islomova axborot berdi.
Raqamli taʼlim – bakalavr va magistrlar uchun dissertatsiya mavzularini tanlash uchun yagona platforma ishlab chiqish masalasi koʻrib chiqildi. (Raqamli taʼlim texnologiyalari markazi boshligʻi Sobir Tuychiyev).
Kutubxona tizimi – universitet Axborot-resurs markazining oʻquv adabiyotlari bilan taʼminlanishi va elektron kutubxona faoliyati muhokama qilindi (Axborot-resurs markazi direktori Saida Kayumova).
Taʼlim sifati – Ingliz tili 1-fakultetidagi oʻquv, ilmiy-uslubiy, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar yuzasidan Intizomiy komissiya xulosasi taqdim etildi (Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor Muhammad Chutpulotov).
Bitiruvchilar monitoringi – 2023/2024 oʻquv yili bitiruvchilarining bandlik holati va til bilish darajasi boʻyicha sertifikat olish monitoringi natijalari taqdim etildi.

On January 30, the 6th meeting of the Council of the Uzbekistan State University of World Languages took place. Important issues related to the university’s activities were discussed.
At the beginning, the Chairman of the UzSWLU Council, Rector Ilkhomjon Tukhtasinov, provided information on the implementation of the laws of the Republic of Uzbekistan, Presidential decrees and resolutions, as well as ministerial directives, and the handling of applications from physical and legal persons.
Then, representatives of the university leadership provided various reports:
Financial and economic matters – Pro-Rector for Finance and Economics Maqsudjon Hamrayev presented a report on the work done in 2024.
International cooperation – Pro-Rector for International Relations Abdurahim Nasirov shared information about the university's relations with foreign institutions and their outcomes.
Scientific research – The topics of research fellows admitted to the postgraduate institution were approved (Pro-Rector for Scientific Affairs and Innovations Otabek Yusupov).
Educational process – Head of the Educational and Methodical Department Yusufjon Azzamov presented a report on the provision of textbooks and study guides at the university.
Youth policy – The leader of the Youth Union's primary organization at UzSWLU, Sevinch Islomova, shared the results of the Youth Union’s activities during the 1st quarter of the 2024/2025 academic year.
Digital education – The issue of developing a single platform for selecting dissertation topics for bachelor’s and master’s students was discussed (Head of the Digital Education Technologies Center Sobir Tuychiev).
Library system – The university’s Information Resource Center's provision of educational literature and the activities of the electronic library were discussed (Director of the Information Resource Center Saida Kayumova).
Education quality – The conclusion of the Disciplinary Commission regarding educational, scientific-methodical, and cultural-enlightenment work at the Faculty of English Language 1 was presented (Pro-Rector for Educational Affairs Muhammad Chutpulotov).
Graduate monitoring – The results of monitoring the employment status and language proficiency of the 2023/2024 academic year graduates were presented.