6-may kuni OʻzDJTU Ingliz filologiyasi fakulteti Ingliz tili amaliy aspektlari kafedrasi tomonidan respublika talabalari ilmiy-amaliy konferensiyasi tashkil etildi.
“Ilm-fan va ta’limda metodik-kompetentlik, tarjima va ilmiy tadqiqotlarning dolzarb masalalari” mavzusidagi konferensiyani Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Otabek Yusupov kirish so‘zi bilan ochib berdi va universitetimizda talabalarning bilim olishlari, ilmiy tadqiqot bilan shug‘ullanishlari, startap loyihalarda ishtirok etishlari uchun yaratilgan sharoitlar haqida to‘xtalib o‘tdi.
Fakultet dekani Yusufjon Azzamov talabalarni ilmiy faoliyatga faol jalb qilish maqsadida tashkil etilgan ilmiy to‘garaklar, ustoz-shogird tizimi, nomdor stipendiyalarga nomzodlarni saralash bosqichlari haqida batafsil ma’lumotlar berib o‘tdi.
Anjuman doirasida so‘zga chiqqanlar ilm-fan, ta’lim va metodik innovatsiyalar sohasida talabalar faolligini oshirish borasida o‘z fikr-mulohazalarini bildirishdi, chet tillarini o‘qitish bo‘yicha yangi innovatsion g‘oya va tashabbuslar, badiiy tarjima amaliyoti bo‘yicha o‘z tajribalarini taqdimotlarda bayon etishdi.

On May 6, the Department of Practical Aspects of the English Language at the Faculty of English Philology of UzSWLU organized a national student scientific-practical conference.
The conference, titled “Topical Issues of Methodological Competence, Translation, and Scientific Research in Science and Education”, was opened by Vice-Rector for Research and Innovation Otabek Yusupov. In his opening remarks, he highlighted the opportunities created at our university for students to acquire knowledge, conduct research, and participate in startup projects.
The Dean of the Faculty, Yusufjon Azzamov, provided detailed information about academic circles established to engage students in scientific activities, the mentor-student system, and the stages of selecting candidates for prestigious scholarships.
During the conference, speakers shared their thoughts on increasing student engagement in science, education, and methodological innovation. They also presented new ideas and initiatives in foreign language teaching and shared their experiences in literary translation practice.