6-may kuni OʻzDJTU Ingliz filologiyasi fakulteti Ingliz tili amaliy aspektlari kafedrasi tomonidan respublika talabalari ilmiy-amaliy konferensiyasi tashkil etildi.
“Ilm-fan va ta’limda metodik-kompetentlik, tarjima va ilmiy tadqiqotlarning dolzarb masalalari” mavzusidagi konferensiyani Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Otabek Yusupov kirish so‘zi bilan ochib berdi va universitetimizda talabalarning bilim olishlari, ilmiy tadqiqot bilan shug‘ullanishlari, startap loyihalarda ishtirok etishlari uchun yaratilgan sharoitlar haqida to‘xtalib o‘tdi.
Fakultet dekani Yusufjon Azzamov talabalarni ilmiy faoliyatga faol jalb qilish maqsadida tashkil etilgan ilmiy to‘garaklar, ustoz-shogird tizimi, nomdor stipendiyalarga nomzodlarni saralash bosqichlari haqida batafsil ma’lumotlar berib o‘tdi.
Anjuman doirasida so‘zga chiqqanlar ilm-fan, ta’lim va metodik innovatsiyalar sohasida talabalar faolligini oshirish borasida o‘z fikr-mulohazalarini bildirishdi, chet tillarini o‘qitish bo‘yicha yangi innovatsion g‘oya va tashabbuslar, badiiy tarjima amaliyoti bo‘yicha o‘z tajribalarini taqdimotlarda bayon etishdi.

6 мая кафедра практических аспектов английского языка факультета английской филологии УзГУМЯ организовала республиканскую научно-практическую конференцию студентов.
Конференция на тему «Актуальные вопросы методической компетентности, перевода и научных исследований в науке и образовании» была открыта проректором по научной работе и инновациям Отабеком Юсуповым, который рассказал о созданных условиях в нашем университете для получения знаний студентами, их участия в научных исследованиях и стартап-проектах.
Декан факультета Юсуфжон Аззамов подробно рассказал о научных кружках, созданных для активного вовлечения студентов в научную деятельность, системе наставничества и этапах отбора кандидатов на именные стипендии.
Выступающие в рамках конференции поделились своими мнениями о повышении активности студентов в сфере науки, образования и методических инноваций, а также представили свои идеи и инициативы по преподаванию иностранных языков, и практический опыт в области художественного перевода.