Axborot-resurs markazi direktor oʻrinbosari M.Muxamedjonova, boʻlim mudiri Sh.Ismailova, hamda Ingliz tili 1-fakultet tyutor lari D.Matyakubova, M.Askarova va talabalar ishtirokida tadbir tashkil etildi.
19-dekabr kuni OʻzDJTUda, Axborot-resurs markazi direktor oʻrinbosari M.Muxamedjonova, boʻlim mudiri Sh.Ismailova, hamda Ingliz tili 1-fakultet tyutor
lari D.Matyakubova, M.Askarova va talabalar ishtirokida tadbir tashkil etildi.
Talabalar oʻrtasida kitobxonlik madaniyatini shakllantirish maqsadida tashkil etilgan kitobxonlik haftaligi doirasida tashkil etilgan tadbirda Oltin qalam gazetasi bosh muharriri Muhammad Yusuf nomidagi fond rahbari, shoira Nazira Salomova bilan uchrashuv oʻtkazildi.
Tadbirda shoira Nazira Salomova talabalarga tarjimashunos olim Gʻaybulloh As-Salom hamda Oʻzbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf ijodi haqida soʻzlab berdi.
Shundan soʻng, talabalar shoir Muhammad Yusuf ijodidan she'rlar aytib berishdi. Eng faol talabalar shoira Nazira Salomova tomonidan Muhammad Yusuf kitoblari bilan taqdirlandi.

19 декабря в УЗГУМЯ заместитель директора Информационно-ресурсного центра Мухамеджонова М., заведующая кафедрой Исмаилова Ш. и преподаватель 1 факультета английского языка
Было организовано мероприятие с участием Матякубовой Д., Аскаровой М. и студентов.
На мероприятии, организованном в рамках недели чтения, организованной в целях формирования культуры чтения среди студентов, состоялась встреча с руководителем фонда имени Мухаммада Юсуфа, главным редактором газеты «Алтын калам» , поэтесса Назира Саломова.
На мероприятии поэтесса Назира Саломова рассказала студентам о творчестве ученого-переводчика Гайбуллы Ас-Салама и народного поэта Узбекистана Мухаммада Юсуфа.
После этого студенты прочитали стихи поэта Мухаммада Юсуфа. Самым активным студентам были вручены книги Мухаммада Юсуфа поэтессы Назиры Саломовой.