“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida tashkil etilgan maktabning ochilish marosimida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha prorektori Valijon Sa’diyev ham ishtirok etdi.
Dastur davomida mas’ullar “Barkamol avlod” markazida bolalar uchun tashkil etilgan toʻgaraklar, jumladan, pazandalik, munchoqdoʻzlik, soch turmaklash, raqs, rassomchilik, komyuter savodxonligi, qoʻgʻirchoq teatr aktyorligi kabi sohalarni oʻrganishga yoʻnaltirilgan mashgʻulotlar faoliyatini kuzatdi. Xususan, zarur tavsiya va takliflar berildi.
Shuningdek, tadbir doirasida bolalar tomonidan sahnalashtirilgan qoʻgʻirchoq teatri, turli sahna koʻrinishlari va raqslar tomoshabinlarga namoyish etildi.
Mazkur maktab yozgi ta’til davomida bolalarning boʻsh vaqtini mazmunli va samarali oʻtkazish, ularning kasb koʻnikmalarini toʻgʻri shakllantirish maqsadida tashkil qilindi.

As part of the “Urgent 90 Days” project, the opening ceremony of the new “Barkamol Avlod” children’s school was held in the Bektemir district. The event was attended by Valijon Sa’diyev, Vice-Rector for Spiritual and Educational Affairs at the Uzbek State World Languages University.
During the program, officials observed the activities of various clubs organized for children at the “Barkamol Avlod” center, including cooking, beading, hairstyling, dancing, painting, computer literacy, and puppet theater acting. Relevant recommendations and suggestions were provided.
In addition, children performed puppet theater shows, stage scenes, and dances, which were presented to the audience.
The school was established to ensure that children spend their summer vacation in a meaningful and productive way and to help develop proper vocational skills.