“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida tashkil etilgan maktabning ochilish marosimida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha prorektori Valijon Sa’diyev ham ishtirok etdi.
Dastur davomida mas’ullar “Barkamol avlod” markazida bolalar uchun tashkil etilgan toʻgaraklar, jumladan, pazandalik, munchoqdoʻzlik, soch turmaklash, raqs, rassomchilik, komyuter savodxonligi, qoʻgʻirchoq teatr aktyorligi kabi sohalarni oʻrganishga yoʻnaltirilgan mashgʻulotlar faoliyatini kuzatdi. Xususan, zarur tavsiya va takliflar berildi.
Shuningdek, tadbir doirasida bolalar tomonidan sahnalashtirilgan qoʻgʻirchoq teatri, turli sahna koʻrinishlari va raqslar tomoshabinlarga namoyish etildi.
Mazkur maktab yozgi ta’til davomida bolalarning boʻsh vaqtini mazmunli va samarali oʻtkazish, ularning kasb koʻnikmalarini toʻgʻri shakllantirish maqsadida tashkil qilindi.

В Бектемирском районе начала работу новая детская школа «Баркемол авлод»
В рамках проекта «Актуальные 90 дней» состоялось торжественное открытие новой школы «Баркемол авлод» в Бектемирском районе. В церемонии открытия принял участие проректор по духовно-просветительской работе Узбекского государственного университета мировых языков Валижон Саидиев.
В ходе мероприятия ответственные лица ознакомились с деятельностью кружков, организованных для детей в центре «Баркемол авлод», включая кулинарию, бисероплетение, парикмахерское искусство, танцы, живопись, компьютерную грамотность и кукольный театр. Были даны необходимые рекомендации и предложения.
Также в рамках мероприятия дети продемонстрировали спектакли кукольного театра, различные сценки и танцевальные номера, которые были представлены зрителям.
Открытие данной школы направлено на организацию содержательного и полезного досуга детей во время летних каникул, а также на формирование у них правильных профессиональных навыков.