Bitiruvchi talabalarga ishga yo‘llanma varaqalari topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ–61-sonli “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida zarur tashkiliy chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Shu munosabat bilan 2025-yil 17-iyun kuni universitetning Ingliz filologiyasi fakultetida bitiruvchi talabalarga ishga yo‘llanma varaqalari tantanali tarzda topshirildi.
Tadbirda fakultet dekani Yu. Azzamov, Registrator ofisi boshlig‘i A. Xalillayev, bo‘lim boshliqlari A. Ahmedov va E. Avezovlar ishtirok etdilar.
Jarayon davomida talabalarga yo‘llanmalarning mazmun-mohiyati, rasmiylashtirish tartibi va ulardan foydalanish qoidalari bo‘yicha kerakli ma’lumotlar berildi.

Выпускникам вручены направления на трудоустройство
В целях реализации задач, определённых Постановлением Президента Республики Узбекистан от 14 февраля 2025 года №PQ–61 «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений», в Узбекском государственном университете мировых языков принимаются необходимые организационные меры.
В связи с этим 17 июня 2025 года в факультете английской филологии состоялось торжественное вручение выпускникам направлений на трудоустройство.
В мероприятии приняли участие декан факультета Ю. Аззамов, руководитель регистрационного офиса А. Халиллаев, а также заведующие отделами А. Ахмедов и Э. Авезов.
В ходе мероприятия студентам была предоставлена необходимая информация о сути направлений, порядке их оформления и правилах использования.