Braziliyaning Kampinas universiteti bilan uchrashuv bo`lib o`tdi.
Joriy yil 29-iyun kuni Braziliyaning Kampinas universiteti Xalqaro aloqalar departamenti ijrochi direktori Dr. Osvaldir Pereira Taranto hamda ushbu department xodimi Mayara Ferreira Morais xonim bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Muloqot chogʻida tomonlar talaba va oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, professor-oʻqituvchilar malakasini oshirish, ilmiy sohada hamkorlik qilish, xususan OʻzDJTUda portugal tilini ikkinchi til sifarida oʻqitish uchun Kampinas universitetidan mutaxassislarni jalb qilish kabi masalalar muhokama qilindi.
Dr.Osvaldir Pereira Taranto universitetimiz bilan turli sohalarda hamkorlik qilishga katta qiziqish bildirdi va YUNESCO tashkiloti loyihasi doirasida portugal tilini ikkinchi chet tili sifatida o’qitish uchun malakali professor-oqituvchilarni OʻzDJTUga yuborishga tayyor ekanligini ma’lum qildi.Muzokaralar natijasiga koʻra, Kampinas universiteti bilan OʻzDJTU o’rtasida anglashuv memorandumi imzolandi.

Состоялась встреча с Университетом Кампинас в Бразилии.
29 июня этого года доктор Dr. Состоялась встреча с Освальдиром Перейрой Таранто и сотрудницей этого ведомства г-жой Майарой Феррейрой Мораиш.
В ходе диалога стороны обсудили такие вопросы, как налаживание студенческого и преподавательского обмена, повышение квалификации профессоров и преподавателей, сотрудничество в научной сфере, в частности, привлечение специалистов Университета Кампинас для преподавания португальского языка как второго в УзГУМЯ
Доктор Освальдир Перейра выразил большую заинтересованность в сотрудничестве с нашим Университетом Таранто в различных областях и сообщил, что готов направить в УзДЖТУ квалифицированных профессоров и преподавателей для преподавания португальского языка как второго иностранного в рамках проекта ЮНЕСКО. было подписано соглашение между