Braziliyaning Kampinas universiteti bilan uchrashuv bo`lib o`tdi.
Joriy yil 29-iyun kuni Braziliyaning Kampinas universiteti Xalqaro aloqalar departamenti ijrochi direktori Dr. Osvaldir Pereira Taranto hamda ushbu department xodimi Mayara Ferreira Morais xonim bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Muloqot chogʻida tomonlar talaba va oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, professor-oʻqituvchilar malakasini oshirish, ilmiy sohada hamkorlik qilish, xususan OʻzDJTUda portugal tilini ikkinchi til sifarida oʻqitish uchun Kampinas universitetidan mutaxassislarni jalb qilish kabi masalalar muhokama qilindi.
Dr.Osvaldir Pereira Taranto universitetimiz bilan turli sohalarda hamkorlik qilishga katta qiziqish bildirdi va YUNESCO tashkiloti loyihasi doirasida portugal tilini ikkinchi chet tili sifatida o’qitish uchun malakali professor-oqituvchilarni OʻzDJTUga yuborishga tayyor ekanligini ma’lum qildi.Muzokaralar natijasiga koʻra, Kampinas universiteti bilan OʻzDJTU o’rtasida anglashuv memorandumi imzolandi.

On June 29 of this year, Dr. Dr. A meeting was held with Osvaldir Pereira Taranto and Ms. Mayara Ferreira Morais, an employee of this department.
During the dialogue, the sides discussed issues such as establishing student and teacher exchanges, improving the qualifications of professors and teachers, cooperation in the scientific field, in particular, attracting specialists from the University of Campinas to teach Portuguese as a second language at UzSWLU.
Dr. Osvaldir Pereira expressed great interest in cooperation with our University of Taranto in various fields and announced that he is ready to send qualified professors and teachers to UzSWLU to teach Portuguese as a second foreign language within the framework of the UNESCO project a memorandum of understanding was signed between the parties.