Bugun universitet yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi masʼullari talabalar turar joylarida boʻlib, u yerdagi yoshlar bilan muloqot qildi.
Maʼlumki, mamlakatimizda keyingi yillarda yoshlarga keng imkoniyat va sharoitlar yaratilmoqda. Shundan kelib chiqqan holda oliygohning talabalar turar joylarida ham ular barcha sharoitlar yaratilgan. Kutubxona, sport va sogʼlomlashtirish xonasi, kompyuterxona , kir yuvish, taom tayyorlash hamda yuvinish xonalari bugungi kun talabiga javob beradi.
Masʼullar yotoqxonalarda yashovchi chin yetimlar, boquvchisini yoʼqotganlar, nogironligi boʼlgan talabalar bilan uchrashib, sharoitlari, ularni qiynayotgan muammolari xususida suhbat qurishdi.

Сегодня ответственные отдела по делам молодёжи и духовно- просветителским работам университета посетили студенческие общежития и пообщались со студентами, проживающими в общежитии.
Известно, что в последние годы в нашей стране создаются широкие возможности и условия для молодежи. Создаются все условия для проживания в студенческих общежитиях.  Организованы библиотеки, спортивные и оздоровительные комнаты, компьютерные классы, прачечные, кухни для приготовления пищи, душевые комнаты, которые отвечают требованиям сегодняшнего дня.
Сотрудники отдела встретились со студентами-сиротами, студентами инвалидами, а также потерявшими кормильца, в ходе встречи были рассмотрены проблемы студентов.