2025-yil 28-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Ilmiy kengash majlisida G‘aybullayeva Dildora Fayzulla qizi 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, qiyosiy tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha “Ingliz va o‘zbek tillaridagi atoqli ot komponentli frazeologizmlarning semantik-stilistik va lingvostatistik xususiyatlari” mavzusida tayyorlangan dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qildi.
Tadbirda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, rasmiy opponentlar hamda ilmiy kengash a’zolari ishtirok etib, mazkur ish yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirishdi. Himoya offline va ZOOM onlayn platformasi orqali o‘tkazildi.

Защита диссертации состоялась
28 августа 2025 года в Университете государственных мировых языков Узбекистана прошла защита диссертации на соискание учёной степени кандидата философских наук (PhD) по филологии.
На заседании учёного совета Гайбуллаева Дильдора Файзуллаевна успешно защитила диссертацию на тему «Семантические, стилистические и лингвостатистические особенности фразеологизмов с компонентом существительного в английском и узбекском языках» по специальности 10.00.06 — сравнительное литературоведение, сравнительное языкознание и переводоведение.
В мероприятии приняли участие ректор университета Илхомджон Тухтасинов, официальные оппоненты и члены учёного совета, которые высказали свои замечания по работе. Защита проходила в очном формате и через онлайн-платформу ZOOM.