Dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi 2026- yil 10 -mart soat 12:00 da O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosi 7-qavatda offline va ZOOM onlayn dasturida bo‘lib o‘tadi
Kurbanova Ilmira Sharifovnaning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi boʻyicha tayyorlagan “Ingliz va o‘zbek tillarida temir yo‘l terminlarining struktur-semantik xususiyatlari” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

The scientific seminar discussion of the dissertation will be held on March 10, 2026 at 12:00 p.m. at the Uzbekistan State World Languages University, Rectorate Building,
Discussion of the dissertation by Kurbanova Ilmira Sharifovna  prepared in the specialty 10.00.06 – Comparative Literary Studies, Contrastive Linguistics and Translation Studies, on the topic “Structural and semantic features of railway terms in English and Uzbek” submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences.