Dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi 2026- yil 10 -mart soat 12:00 da O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosi 7-qavatda offline va ZOOM onlayn dasturida bo‘lib o‘tadi
Kurbanova Ilmira Sharifovnaning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi boʻyicha tayyorlagan “Ingliz va o‘zbek tillarida temir yo‘l terminlarining struktur-semantik xususiyatlari” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

Научный семинар по обсуждению диссертационной работы состоится 10-марта 2026 года в 12:00 в здании ректората Узбекского государственного университета мировых языков, на 7 этаже, в очном формате и на онлайн-платформе ZOOM.
Обсуждение диссертации Курбановой Ильмиры Шарифовны, представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение, на тему: «Структурно-семантические особенности железнодорожных терминов в английском и узбекском языках».