1-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tashabbusi bilan yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida butun mamlakat bo‘ylab amalga oshirilayotgan “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida navbatdagi madaniy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari, O‘zDJTU akademik litseyi o‘quvchilari hamda Uchtepa tumani "A.Qodiriy" MFY da istiqomat qiluvchi yoshlar faol ishtirok etdi.
Musobaqa CS2 (Counter-Strike) kibersport yo‘nalishi bo‘yicha o‘tkazilib, ishtirokchilar jamoalarga boʻlingan holda bellashish orqali texnologik savodxonlik va muloqot ko‘nikmalarini namoyon qilishdi.
Ushbu musobaqa yoshlarning zamonaviy raqamli muhitga moslashuvini ta’minlash, sog‘lom raqobatni his qilish va bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishga xizmat qildi.

В рамках проекта «Актуальные 90 дней» проведён турнир по киберспорту
1 июля в рамках реализуемого по инициативе Президента Республики Узбекистан проекта «Актуальные 90 дней», направленного на организацию содержательного досуга молодежи, состоялось очередное культурно-просветительское мероприятие.
В мероприятии активно участвовали студенты Узбекского государственного университета мировых языков, учащиеся академического лицея при УГУМЯ, а также молодёжь, проживающая в МФЙ "А. Кадыри" Учтепинского района.
Соревнование прошло по направлению киберспорта — CS2 (Counter-Strike). Участники, разделённые на команды, продемонстрировали свои технологические знания и коммуникативные навыки через соревновательную игру.
Данный турнир способствовал адаптации молодежи к современному цифровому пространству, развитию чувства здоровой конкуренции и организации полезного досуга.