“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida chim ustida hokkey mashg‘ulotlari davom etmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish va talabalar o‘rtasida sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida chim ustida hokkey bo‘yicha muntazam mashg‘ulotlar olib borilmoqda.
Mazkur sport turi bo‘yicha mashg‘ulotlar haftaning seshanba va payshanba kunlari, o‘z ishining ustalari — tajribali murabbiylar tomonidan olib borilmoqda. Darslar xalqaro talablar asosida tashkil etilib, talabalar va universitet xodimlarining texnik ko‘nikmalari va jismoniy faolligini oshirishga xizmat qilmoqda.
O‘zDJTU rahbariyati tomonidan ilgari surilgan mazkur tashabbus, nafaqat sport sohasidagi iqtidorli yoshlarni rag‘batlantirish, balki universitet sport infratuzilmasini rivojlantirishga ham xizmat qiladi.

As part of the “Important 90 Days” initiative, regular field hockey training sessions are being held at the Uzbekistan State University of World Languages to promote a healthy lifestyle and increase students’ interest in sports.
The sessions are conducted every Tuesday and Thursday by experienced coaches who are true professionals in their field. Organized in accordance with international standards, the training aims to enhance the technical skills and physical activity of both students and university staff.
This initiative, launched by the university administration, not only motivates talented youth in the field of sports but also contributes to the development of the university’s sports infrastructure.