OʻzDJTU Xalqaro jurnalistika fakulteti Medialingvistika va kommunikatsiya kafedrasi tomonidan yozgi ta’til davrida talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida qiziqarli va foydali to‘garaklar muntazam o‘tkazilmoqda.
14-iyul kuni kafedra o‘qituvchisi Abdumajitov Xurshid tomonidan “Chet tilini sun’iy intellekt orqali o‘rganish” mavzusida mashg‘ulot tashkil etildi.
Mashg‘ulot davomida ishtirokchilar sun’iy intellekt vositalaridan foydalangan holda chet tillarini o‘rganishning samarali yo‘llari, texnologiyalarning afzalliklari
-ta’limni individuallashtirish,
- tezkor va sifatli feedback olish,
- kundalik mashg‘ulotlarni interaktiv shaklda o‘tkazish imkoniyatlari bilan tanishdilar.
Interaktiv taqdimotlar va amaliy mashqlar asosida o‘tgan darsda talabalar AI yordamida ta’lim olishning yangi yondashuvlarini sinovdan o‘tkazishdi.
Dastur yakunida ishtirokchilar o‘z fikr-mulohazalarini bildirib, kelgusi mashg‘ulotlarga oid takliflarini ham o‘rtoqlashishdi.
Bu loyiha nafaqat bilim olishga, balki zamonaviy texnologiyalarni o‘zlashtirish orqali raqobatbardosh yoshlarni tayyorlashga xizmat qilmoqda.

Программы в рамках проекта «Актуальные 90 дней» продолжаются последовательно!
Кафедра медиалингвистики и коммуникации факультета международной журналистики УзГУМЯ в период летних каникул регулярно проводит интересные и полезные кружки с целью содержательно организовать свободное время студентов.
14 июля преподаватель кафедры Хуршид Абдумаджитов провёл занятие на тему «Изучение иностранных языков с помощью искусственного интеллекта».
В ходе занятия участники ознакомились с эффективными методами изучения иностранных языков с использованием ИИ-инструментов, а также с их преимуществами, в частности:
индивидуализация обучения,
получение быстрой и качественной обратной связи,
проведение повседневных занятий в интерактивной форме.
Занятие прошло на основе интерактивных презентаций и практических заданий, в ходе которого студенты протестировали новые подходы к обучению с использованием ИИ.
В конце мероприятия участники поделились своими впечатлениями и высказали предложения по темам следующих встреч.
Этот проект служит не только источником знаний, но и важным шагом в подготовке конкурентоспособной молодежи через освоение современных технологий.