Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 21-fevraldagi “Oʻzbekiston-2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qoʻllab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi toʻgʻrisida”gi PF-37-son Farmoni 1-ilovasi 88.2-bandida Yoshlarni ommaviy sport tadbirlariga jalb qilish belgilangan.
Shunga koʻra 22-apreldan 10-mayga qadar OʻzdJTU da tahsil olayotgan barcha talabalarning jismoniy tayyorgarliklarini sinovdan oʻtkazish rejalashtirilgan. Buning uchun fakultetlar kesimida grafik-jadval ishlab chiqib, tasdiqlandi va zaruriy sport inventarlarni shay holatga keltirilib, barcha shart-sharoitlarni tashkil etildi.
Qadrli talabalar siz ham sport kiyimlarida mazkur jarayonda faol ishtirok etib, jismoniy tayyorgarligingizni sinovdan oʻtkazing!

Указ Президента Республики Узбекистан от 21 февраля 2024 года о реализации стратегии «Узбекистан-2030» в «Год молодежи и поддержки бизнеса» № ПФ-37, Приложение 1, пункт 88.2, Задействует молодежь в общественных спортивных мероприятиях, которые предстоит реализовать.
Соответственно, с 22 апреля по 10 мая планируется провести проверку физической подготовки всех студентов, обучающихся в УзГУМЯ. Для этого был разработан и утвержден на факультетах график, подготовлено необходимое спортивное оборудование, созданы все условия.
Дорогие студенты, примите активное участие в этом процессе в спортивной одежде и проверьте свою физическую подготовку!