O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 803-sonli qaroriga asosan ta’sis etilgan “Axborot-kutubxonachi aʼlochisi” ko‘krak nishoni bilan faxriy taqdirlash tadbirlari davom etmoqda.
2025-yil 15–17-may kunlari Farg‘ona shahridagi Axborot-kutubxona markazi binosida o‘tkazilgan “Central Asia–2025: Fan, ta’lim va biznesda internet va axborot-kutubxona resurslari” XVIII Xalqaro konferensiyasi doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Axborot-resurs markazi direktori Kayumova Saida Irgashevna “Axborot-kutubxonachi aʼlochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Bu yutuq O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti jamoasi uchun faxrli holat bo‘lib, ta’lim va ilmiy axborot-resurs tizimini rivojlantirishga qo‘shilgan munosib hissaning e’tirofi sifatida baholanadi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti jamoasi nomidan Kayumova Saida Irgashevnani chin qalbimizdan muborakbod etamiz!
Ushbu yuksak mukofot ularning fidokorona mehnati, intellektual salohiyati va axborot-resurs sohasidagi faol sa’y-harakatlariga berilgan munosib bahodir.

Церемонии награждения нагрудным знаком «Отличник информационно-библиотечного дела», учреждённым согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан №803 от 22 декабря 2020 года, продолжаются.
В рамках XVIII Международной конференции «Central Asia–2025: Интернет и информационно-библиотечные ресурсы в науке, образовании и бизнесе», проходившей 15–17 мая 2025 года в здании Информационно-библиотечного центра города Ферганы, директор Информационно-ресурсного центра Узбекского государственного университета мировых языков Саида Иргашевна Каюмова была награждена нагрудным знаком «Отличник информационно-библиотечного дела».
Это достижение является предметом гордости для коллектива Узбекского государственного университета мировых языков и рассматривается как признание достойного вклада в развитие образовательной и научной информационно-ресурсной системы.
От имени всего коллектива Университета сердечно поздравляем Саиду Иргашевну Каюмову!
Эта высокая награда является справедливой оценкой её самоотверженного труда, интеллектуального потенциала и активной деятельности в сфере информационно-ресурсного обеспечения.