O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 803-sonli qaroriga asosan ta’sis etilgan “Axborot-kutubxonachi aʼlochisi” ko‘krak nishoni bilan faxriy taqdirlash tadbirlari davom etmoqda.
2025-yil 15–17-may kunlari Farg‘ona shahridagi Axborot-kutubxona markazi binosida o‘tkazilgan “Central Asia–2025: Fan, ta’lim va biznesda internet va axborot-kutubxona resurslari” XVIII Xalqaro konferensiyasi doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Axborot-resurs markazi direktori Kayumova Saida Irgashevna “Axborot-kutubxonachi aʼlochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Bu yutuq O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti jamoasi uchun faxrli holat bo‘lib, ta’lim va ilmiy axborot-resurs tizimini rivojlantirishga qo‘shilgan munosib hissaning e’tirofi sifatida baholanadi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti jamoasi nomidan Kayumova Saida Irgashevnani chin qalbimizdan muborakbod etamiz!
Ushbu yuksak mukofot ularning fidokorona mehnati, intellektual salohiyati va axborot-resurs sohasidagi faol sa’y-harakatlariga berilgan munosib bahodir.

Ceremonial recognitions with the "Excellence in Information and Library Science" badge, established by the Resolution No. 803 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated December 22, 2020, are ongoing.
As part of the XVIII International Conference “Central Asia–2025: Internet and Information-Library Resources in Science, Education, and Business,” held on May 15–17, 2025 at the Information and Library Center in Fergana, Saida Irgashevna Kayumova, Director of the Information Resource Center of the Uzbek State University of World Languages, was awarded the "Excellence in Information and Library Science" badge.
This achievement is a source of great pride for the Uzbek State University of World Languages and is regarded as a well-deserved recognition of valuable contributions to the development of the educational and scientific information-resource system.
On behalf of the university team, we extend our heartfelt congratulations to Saida Irgashevna Kayumova!
This prestigious award is a fitting acknowledgment of her dedicated work, intellectual capacity, and active efforts in the field of information and resource services.