Kengash davomida Roman-german filologiya fakulteti “Nemis tili nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi professori Rahimov Xurram Rahimovich hamda Xalqaro jurnalistika fakulteti “Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar” kafedrasi professori Dosmukhamedov Xurshid Nabievich muborak 75 yoshlik yubileylari munosabati bilan tabriklanib, universitet rahbariyati tomonidan taqdirlandilar.
Shuningdek, xalqaro tanlov g‘oliblari ham taqdirlandi:
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Roman-german filologiya fakulteti Fransuz tili ta’lim yo‘nalishi talabasi Azamjonova Sarvinoz Shukhratovna Qozog‘iston Respublikasi, Astana shahrida 2025 yil dekabr oyida “Endless Light in Science” xalqaro tadqiqot markazi jamoat fondi tomonidan o‘tkazilgan “Luchshie v Obrazovanii” xalqaro tanlovida I darajali diplom bilan taqdirlandi.
“Fransuz tili amaliy fanlar” kafedrasi dotsenti Davronova Zulfiya Boboevna
Ushbu taqdirlashlar universitet jamoasining ilmiy va pedagogik salohiyatini namoyon etadi hamda talabalarimizning xalqaro maydondagi muvaffaqiyatlarini e’tirof etadi.

В ходе заседания Совета профессор кафедры «Теория и практика немецкого языка» факультета романо-германской филологии
Рахимов Хуррам Рахимович, а также профессор кафедры «Информационная служба и связи с общественностью» факультета международной журналистики
Досмухамедов Хуршид Набиевич были торжественно поздравлены по случаю своего 75-летнего юбилея и награждены руководством университета.
Также были награждены победители международных конкурсов.
Студентка направления «Французский язык» факультета романо-германской филологии Узбекского государственного университета мировых языков
Азамжонова Сарвиноз Шухратовна в декабре 2025 года в городе Астана (Республика Казахстан) стала лауреатом I степени международного конкурса
«Лучшие в образовании», организованного Общественным фондом Международного научно-исследовательского центра «Endless Light in Science».
доцент кафедры «Прикладные науки французского языка»
Давронова Зульфия Бобоевна.
Данные награждения наглядно демонстрируют высокий научный и педагогический потенциал университетского коллектива, а также подтверждают международные успехи наших студентов.