Kengash davomida Roman-german filologiya fakulteti “Nemis tili nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi professori Rahimov Xurram Rahimovich hamda Xalqaro jurnalistika fakulteti “Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar” kafedrasi professori Dosmukhamedov Xurshid Nabievich muborak 75 yoshlik yubileylari munosabati bilan tabriklanib, universitet rahbariyati tomonidan taqdirlandilar.
Shuningdek, xalqaro tanlov g‘oliblari ham taqdirlandi:
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Roman-german filologiya fakulteti Fransuz tili ta’lim yo‘nalishi talabasi Azamjonova Sarvinoz Shukhratovna Qozog‘iston Respublikasi, Astana shahrida 2025 yil dekabr oyida “Endless Light in Science” xalqaro tadqiqot markazi jamoat fondi tomonidan o‘tkazilgan “Luchshie v Obrazovanii” xalqaro tanlovida I darajali diplom bilan taqdirlandi.
“Fransuz tili amaliy fanlar” kafedrasi dotsenti Davronova Zulfiya Boboevna
Ushbu taqdirlashlar universitet jamoasining ilmiy va pedagogik salohiyatini namoyon etadi hamda talabalarimizning xalqaro maydondagi muvaffaqiyatlarini e’tirof etadi.

During the Council meeting, Professor Khurram Rahimovich Rahimov of the Department of Theory and Practice of the German Language, Faculty of Romance-Germanic Philology, and Professor Khurshid Nabievich Dosmukhamedov of the Department of Information Services and Public Relations, Faculty of International Journalism, were warmly congratulated on the occasion of their 75th anniversaries and honored by the university administration.
In addition, winners of international competitions were also awarded.
Sarvinoz Shukhratovna Azamjonova, a student of the French Language programme at the Faculty of Romance-Germanic Philology of Uzbekistan State World Languages University, was awarded a First-Degree Diploma at the international competition “Best in Education,” organized by the Public Foundation of the International Research Center “Endless Light in Science.”
The competition was held in December 2025 in Astana, Republic of Kazakhstan.
Zulfiya Boboevna Davronova,
Associate Professor, Department of Applied Sciences of the French Language.
These awards clearly demonstrate the university community’s strong academic and pedagogical potential and recognize the international achievements of our students.