Germaniyaning SES tashkiloti volontyorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
10-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Germaniyaning SES (Katta yoshli ekspertlar) tashkiloti volontyorlari Astrid Hornoff va Petra Runge bilan muhim uchrashuv tashkil etildi.
Unda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.Nasirov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X.Yuldashev, Tarjimonlik fakulteti dekani U.Yo‘ldoshev, Ingliz filologiyasi fakulteti dekani Y.Azamov va Tarjimonlik fakulteti Roman-german tillari tarjima nazariyasi kafedrasi mudiri L.Holiyarov ishtirok etdi.
Dastur davomida O‘zDJTU va SES tashkiloti o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish maqsadida bir qator muhim masalalar muhokama qilindi. Jumladan:

A Meeting Was Held with Volunteers from Germany’s SES Organization at UzDJTU
On April 10th, an important meeting was held at Uzbekistan State University of World Languages with volunteers from Germany's SES (Senior Experten Service) organization, Astrid Hornoff and Petra Runge.
The meeting was attended by the Rector of Uzbekistan State University of World Languages, Ilkhomjon Tuhtasinov, the Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, the Head of the International Cooperation Department X. Yuldashev, the Dean of the Translation Faculty U. Yo'ldoshev, the Dean of the Faculty of English Philology Y. Azamov, and the Head of the Department of Translation Theory of Germanic and Romance Languages at the Translation Faculty L. Khaliyarov.
During the meeting, several important issues were discussed with the aim of further developing cooperation between Uzbekistan State University of World Languages and SES. These included: