Joriy yil 16-may kuni 1995-1996 yillari OʻzDJTU da avval faoliyat yuritgan (golland tili ) oʻqituvchisi Josien Valraven universitetga tashrif buyurdi.
Uchrashuvda Xalqaro hamkorlik ishlari boʻyicha prorektor A.Nasirov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X.Yuldashev hamda Filologiya masalalari jurnali bosh muharriri, filologiya fanlar doktori, professor G.Bakiyevalar ishtirok etishdi.
Muloqot chogʻida golland tilini qayta tashkil qilish hamda Golland tili boʻyicha universitetga oʻqituvchilarni jalb etish yuzasidan fikr almashinildi. Uchrashuvdan soʻng universitet faoliyati boʻyicha tanishtirildi.

On May 16,Josien Walraven, a Dutch language teacher who had previously worked during the years of 1995-1996 at UzSWLU, visited the university.
The meeting was attended by A. Nasirov, Vice-Rector for International Cooperation, H. Yuldashev, Head of the Department of International Relations, and G. Bakiyeva, Editor-in-Chief of the Journal of Philological Issues and a Doctor of Philology and Professor.
During the discussion, there were exchanges of ideas regarding the reorganization of the Dutch language program and efforts to attract Dutch language teachers to the university. Following the meeting, they were given an overview of the university's activities.