24-iyun kuni Polshaning Silesiya universiteti boshqaruv kengashi aʼzosi, Erasmus plus dasturi koordinatori professor Sesiliya Tatoj xonim hamda shu universitetning oʻqituvchisi, Erasmus dasturi koordinatori, fan doktori Aniyela Kuxarska xonim Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida Universitet xalqaro aloqalar boʻyicha prorektori A.Nosirov, Xalqaro jurnalistika fakulteti dekani A.Karimov, Madaniyatlararo kommunikatsiyaning lingvistik taʼminoti kafedrasi mudiri D.Teshabayeva bilan uchrashishdi. Tomonlar oʻzaro hamkorlikni rivojlantirish masalalari, Erasmus dasturi doirasidagi hamkorlik haqida kelishib oldilar.
Shuningdek, polshalik olimalar tomonidan Madaniyatlararo kommunikatsiyaning lingvistik taʼminoti kafedrasi ustozlari uchun seminar-trening tashkil etildi.

On June 24, Professor Cecilia Tatoj, a member of the management board of the University of Silesia in Poland and coordinator of the Erasmus Plus program, along with Dr. Aniyela Kuharska, a teacher and Erasmus program coordinator from the same university, visited the Uzbekistan State World Languages University.
During their visit, they held meetings with A. Nosirov, the vice-rector for international relations, A. Karimov, dean of the Faculty of International Journalism, and D. Teshabayeva, head of the Department of Linguistic Support of Intercultural Communication. The discussions focused on enhancing mutual cooperation and collaboration within the Erasmus program framework.
The Polish scientists also conducted a seminar-training session for teachers from the Department of Linguistic Support of Intercultural Communication.