24-iyun kuni Polshaning Silesiya universiteti boshqaruv kengashi aʼzosi, Erasmus plus dasturi koordinatori professor Sesiliya Tatoj xonim hamda shu universitetning oʻqituvchisi, Erasmus dasturi koordinatori, fan doktori Aniyela Kuxarska xonim Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida Universitet xalqaro aloqalar boʻyicha prorektori A.Nosirov, Xalqaro jurnalistika fakulteti dekani A.Karimov, Madaniyatlararo kommunikatsiyaning lingvistik taʼminoti kafedrasi mudiri D.Teshabayeva bilan uchrashishdi. Tomonlar oʻzaro hamkorlikni rivojlantirish masalalari, Erasmus dasturi doirasidagi hamkorlik haqida kelishib oldilar.
Shuningdek, polshalik olimalar tomonidan Madaniyatlararo kommunikatsiyaning lingvistik taʼminoti kafedrasi ustozlari uchun seminar-trening tashkil etildi.

24 июня член правления Польского Силезского университета, координатор программы Erasmus Plus. Профессор Сесилия Татой и преподаватель этого университета, координатор программы Erasmus, доктор наук Аниела Кухарска посетили Государственный университет мировых языков Узбекистана.
В ходе визита они встретились с проректором по международным связям университета А.Носировым, деканом факультета международной журналистики А.Каримовым, заведующей кафедрой лингвистического обеспечения межкультурной коммуникации Д.Тешабаевой. Стороны договорились по вопросам развития взаимного сотрудничества, сотрудничества в рамках программы Erasmus.
Польские ученые также организовали семинар-тренинг для преподавателей кафедры лингвистического обеспечения межкультурной коммуникации.