Hamkorlik memorandumi imzolandi
Bugungi marosim ikki ta’lim muassasasi o‘rtasidagi muhim hamkorlikni yangi bosqichga olib chiquvchi qadam sifatida ahamiyat kasb etdi. Unda “Temurbeklar maktabi” harbiy-akademik litseyi hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur hamkorlik yosh avlodni har tomonlama barkamol, intellektual salohiyatga ega, yurt taqdiriga daxldor kadrlar etib tarbiyalashga qaratilgani bilan ahamiyatlidir. Ayniqsa, globallashuv sharoitida xorijiy tillarni puxta o‘zlashtirish, xalqaro tajribalarni o‘rganish va zamonaviy bilimlarni egallash muhim vazifalardan biri sifatida qayd etildi.
Memorandum doirasida ta’lim, ilmiy-tadqiqot va amaliy yo‘nalishlarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish ko‘zda tutilgan. Bu esa kelgusida yuqori malakali, vatanparvar va raqobatbardosh mutaxassislarni tayyorlashga mustahkam asos bo‘ladi.

Подписан меморандум о сотрудничестве
Сегодняшняя церемония стала важным шагом, выводящим сотрудничество между двумя образовательными учреждениями на новый этап. В её рамках был подписан меморандум о взаимном сотрудничестве между военно-академическим лицеем «Школа Темурбеков» и Узбекским государственным университетом мировых языков.
Данное сотрудничество имеет важное значение, так как направлено на воспитание всесторонне развитого, интеллектуально сильного поколения, способного вносить вклад в судьбу страны. Особо было отмечено, что в условиях глобализации важными задачами являются глубокое освоение иностранных языков, изучение международного опыта и овладение современными знаниями.
В рамках меморандума предусмотрено развитие взаимовыгодного сотрудничества в образовательной, научно-исследовательской и практической сферах. Это создаст прочную основу для подготовки высококвалифицированных, патриотичных и конкурентоспособных специалистов в будущем.