Ilmiy-amaliy anjuman.
14-may kuni OʻzDJTU Ingliz filologiyasi fakulteti Ingliz tili amaliy aspektlar kafedrasi tomonidan “Oʻqituvchilar taʼliminining tadqiqotlarga asoslangan transformasiyasi: anʼana – innovatsiya asosi” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman tashkil etildi.
Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyaning ochilish marosimida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, kirish soʻzi bilan tadbirni ochib berdi.
Shuningdek, anjuman doirasida yalpi majlis boʻlib oʻtdi. “Oʻqituvchilar taʼliminining tadqiqotlarga asoslangan transformasiyasi: anʼana- innovatsiya asosi” mavzusidagi mazkur xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya 5 ta shoʻba yigʻilishlaridan iborat boʻldi.
Shoʻba yigʻilishlarida ishtirokchilar tomonidan konferensiya mavzusiga oid maʼruzalar oʻqib eshittirildi.
Shoʻbalar “Zamonaviy oʻqituvchi taʼlimida etnik va madaniy omillar: mintaqaviy, milliy va xalqaro tajriba”, “Madaniyatlararo kompetensiya: zamonaviy taʼlim sharoitida madaniyatlararo tushunish va muloqot koʻnikmalarini rivojlantirish”, “Oʻqituvchilar malakasini oshirish va koʻp madaniyatli pedagogika: madaniy jihatdan xilma-xil oʻquvchilarni samarali oʻqitish uchun kasbiy pedagogik bilim, malaka va muomala”, “Texnologik va raqamli boʻshliq: texnologiya, raqamli resurslar va onlayn taʼlim platformalaridan foydalanishning turli etnik-madaniy guruhlar oʻrtasidagi taʼlim tengligiga taʼsiri”, “Taʼlimning innovatsion pedagogik texnologiyalarining zamonaviy shakllarini rivojlantirish masalalari” mavzusilarida tashkil etildi.

14 мая на кафедре практических аспектов английского языка факультета английской филологии УзГУМЯ была организована международная научно-практическая конференция на тему «Научно-исследовательская трансформация педагогического образования: традиционно-инновационная основа».
Ректор университета Ильхомджон Тухтасинов принял участие в церемонии открытия международной научно-практической конференции и открыл мероприятие вступительной речью.
В рамках конференции также состоялось пленарное заседание. Международная научно-практическая конференция на тему «Научно-исследовательская трансформация педагогического образования: традиционно-инновационная основа» состояла из 5 отраслевых заседаний.
На заседаниях филиала участники читали лекции по теме конференции.
Филиалы: «Этнические и культурные факторы в современном педагогическом образовании: региональный, национальный и международный опыт», «Межкультурная компетентность: развитие межкультурного понимания и навыков общения в современных условиях образования», «Педагогическая подготовка и поликультурная педагогика: эффективное обучение культурно разнообразных учащихся» «Профессионально-педагогические знания, умения и поведение для образования», «Технологический и цифровой разрыв: влияние использования технологий, цифровых ресурсов и онлайн-образовательных платформ на образовательное равенство между различными этнокультурными группами», «Вопросы развития организованы современные формы инновационных педагогических технологий обучения».