Joriy yilning 15-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 75 yilligiga bag‘ishlangan “Zamonaviy fan va ta’limning rivojlanishida yoshlarning o‘rni. Izlanish va ijod masalalari” mavzusida talabalar ilmiy-amaliy anjumani tashkil qilindi.
Ilmiy-amaliy anjumanda OʻzDJTU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Otabek  Yakubovich ishtirok etib, kirish soʻzi bilan tadbirni ochib berdi.
Konferensiya doirasida fanning barcha sohasidagi muammolarga bag‘ishlangan talabalar tomonidan tayyorlangan ilmiy va publitsistik tezis hamda maqolalar, tarjimalar, shuningdek, ijodiy ishlar (hikoyalar va she’rlar) muhokama qilindi.

15 мая текущего года «Роль молодежи в развитии современной науки и образования» посвящена 75-летию Узбекского государственного университета мировых языков. Была организована студенческая научно-практическая конференция на тему «Научно-творческие вопросы».
Отабек Якубович, проректор по научной работе и инновациям УзГУМЯ, принял участие в научно-практической конференции и открыл мероприятие вступительной речью.
В рамках конференции обсуждались научные и публицистические диссертации, статьи, переводы, а также подготовленные студентами творческие работы (рассказы и стихотворения), посвященные проблемам всех областей науки.