OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet vakillarining Germaniya davlatida xizmat safari davom etmoqda. 21-may kunidagi galdagi manzil dunyo universitetlari reytingida 320-oʻrinda turuvchi, Boxumdagi nufuzli Rur universiteti boʻldi.
Tashrif doirasida ikki universitet vakillari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, universitet vakillari hamda Rur universiteti oʻquv ishlari boʻyicha prorektori prof Fraytag xonim, Germanistika boʻlimi boshligi prof. Karen Pittner janoblari ishtirok etdi
Uchrashuv avvalida, odatga koʻra ikki universitet haqida maʼlumotlar berildi. Hamda universitet faoliyatiga oid videolavha namoyish etildi.
Ikki universitet haqidagi maʼlumotlardan soʻng, ikki tomonlama manfaatli aloqalarni yoʻlga qoʻyish boʻyicha takliflar bildirildi. Muzokaralar natijasida ikki universitet oʻrtasida Memorandum imzolandi.
Memorandum har ikki universitet professor-oʻqituvchilari va talabalar manfaatli uchun xizmat qilishi shubhasiz.

Rector of UzSWLU Ilkhomjon Tukhtasinov and representatives of the university are on a business trip to Germany. The destination of the event on May 21 was the prestigious Ruhr University in Bochum, ranked 320th in the world university ranking.
As part of the visit, a meeting was organized with the participation of representatives of the two universities. At the meeting, the rector of UzSWLU Ilkhomjon Tukhtasinov, representatives of the university and vice-rector for academic affairs of Ruhr University Prof. Freytag, head of the department of German studies, prof. Mr. Karen Pittner attended
Before the meeting, as usual, information about the two universities was given. A video about the activities of the university was also shown.
After information about the two universities, proposals were made to establish mutually beneficial relations. As a result of the negotiations, a Memorandum was signed between the two universities.
There is no doubt that the memorandum will serve the interests of professors and teachers of both universities.