Imtihonlar tashkil etildi.
4-iyun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida 10.00.04-Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti, 10.00.06-Qiyosiy adabiyotshunoslik, chogʻishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik, 10.00.09-Jurnalistika, 10.00.11- Til nazariyasi. Amaliy va kompyuter lingvistikasi, 13.00.01-Pedagogika nazariyasi. Pedagogik taʼlimotlar tarixi, 13.00.02- Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi, 23.00.02-Siyosiy institutlar, jarayonlar va texnologiyalar va 23.00.04- Xalqaro munosabatlar, jahon va mintaqa taraqqiyotining siyosiy muammolari ixtisosliklari boʻyicha mustaqil izlanuvchilikka talabgorlar uchun suhbat asosida imtihonlar tashkil etildi.
Shaffof tarzda olib borilgan imtihonlarda universitet rektori Ilxomjon Madaminovich ham ishtirok etib, jarayonlarga guvoh bo'ldi va talabgorlarga omad tiladi.

4 июня в Узбекском государственном университете мировых языков 10.00.04-язык и литература народов Европы, Америки и Австралии, 10.00.06-сравнительное литературоведение, сравнительное языкознание и переводоведение, 10.00.09-журналистика, 10.00.11 - теория языка. Прикладная и компьютерная лингвистика, 13.00.01-теория педагогики. Для соискателей независимых исследовательских специальностей по специальностям: история педагогических учений, 13.00.02 - теория и методика обучения и воспитания, 23.00.02-политические институты, процессы и технологии и 23.00.04 - международные отношения, политические проблемы мирового и регионального развития организованы экзамены на основе собеседований.
В прозрачных экзаменах также принял участие ректор университета Ильхомжон мадаминович, который стал свидетелем процессов и пожелал кандидатам удачи.