Ingliz filologiyasi fakultetida guruh sardorlari bilan uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuv ochiq muloqotda shaklida tashkil etilib, fakultet dekani G.Ergasheva boshchiligida yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha dekan muovinlari B.Ibragimov hamda Sh.Eshto'xtarov, o'quv ishlari bo'yicha dekan muovini T.Omonov va ta'limning kredit tizimi bo'yicha yetakchi mutaxassisi S.Bozorov ishtirok etishdi.
Fakultet dekani tomonidan 2024-2025 o'quv yili birinchi yarimida talabalarning erishgan yutuqlari e'tirof etilib, yakuniy nazorat haftaligidagi jarayonlar, yangi semestrda o'quv jarayoni tashkil etilishi, belgilangan rejalar, fakultetdagi ma'naviy-ma'rifiy muhitni yanada yaxshilash hamda talabalar tomonidan Odob-axloq qoidalariga rioya etilishi kabi masalalariga alohida to'xtalib o'tildi.
Talabalarning takliflari, ular duch kelayotgan muammolar tingladi hamda fakultet ma'sullari tomonidan savollarga javob berildi.

В факультете английской филологии состоялась встреча с лидерами групп.
Встреча была организована в формате открытого диалога и прошла под председательством декана факультета Г. Эргашевой. В ней также приняли участие проректоры по вопросам молодежной политики и духовно-просветительской работы Б. Ибрагимов и Ш. Эштохтаров, проректор по учебной работе Т. Омонов и ведущий специалист по кредитной системе образования С. Бозоров.
Декан факультета отметила достижения студентов за первый семестр 2024-2025 учебного года, остановилась на процессе проведения итогового контроля, организации учебного процесса в новом семестре, намеченных планах, улучшении духовно-просветительской обстановки в факультете и соблюдении студентами норм этики.
Были выслушаны предложения студентов, обсуждены проблемы, с которыми они сталкиваются, и даны ответы на их вопросы ответственными сотрудниками факультета.