Ingliz filologiyasi fakultetida ta’lim sifati bo‘yicha umummilliy so‘rovnoma
Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi tashabbusi bilan respublika miqyosida o‘tkazilayotgan umummilliy so‘rovnoma doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz filologiyasi fakultetida so‘rovnoma tashkil etildi.
Mazkur jarayon Prezidentning 2025-yil 5-maydagi PF–76-sonli Farmoni ijrosini ta’minlash hamda oliy ta’limda ta’lim sifati va akademik muhit holatini aniqlashga qaratildi. So‘rovnomada fakultet talabalari va professor-o‘qituvchilari ishtirok etib, o‘quv jarayoni, ta’lim dasturlari va mavjud sharoitlar yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
So‘rovnoma ochiqlik va shaffoflik tamoyillari asosida o‘tkazilib, fakultetda ta’lim sifatini yanada yaxshilashga xizmat qiluvchi muhim bosqich bo‘ldi.

Общенациональный опрос по качеству образования на факультете английской филологии
В рамках общенационального опроса, проводимого по всей республике по инициативе Национального агентства по обеспечению качества образования, на факультете английской филологии Узбекского государственного университета мировых языков был организован опрос.
Данный процесс направлен на обеспечение исполнения Указа Президента Республики Узбекистан № PF–76 от 5 мая 2025 года, а также на определение уровня качества образования и состояния академической среды в высших учебных заведениях. В опросе приняли участие студенты и профессорско-преподавательский состав факультета, которые высказали свои мнения и предложения относительно учебного процесса, образовательных программ и существующих условий.
Опрос был проведён на основе принципов открытости и прозрачности и стал важным этапом в деле дальнейшего повышения качества образования на факультете.