Ingliz tili tarjima nazariyasi kafedrasi qoshidagi Kengaytirilgan kafedra ilmiy seminarning navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Joriy yilning 29-dekabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti  Ingliz tili tarjima nazariyasi kafedrasi qoshidagi  Kengaytirilgan kafedra ilmiy seminarning navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Mazkur seminarda Hozirgi zamon rus tili kafedrasi doktoranti Kambarova Marjan Adil qizi 10.00.06-Qiyosiy adabiyotshunoslik, chogʻishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi boʻyicha filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan "“Odam” tayanch leksemali maqollarning semantik va lingvostatistik xususiyatlari (ingliz, rus, oʻzbek, qozoq tillari materiallari asosida)" mavzusidagi dissertatsiyasi muhokama qilindi.

29 декабря текущего года состоялось очередное заседание научного семинара расширенного отделения кафедры теории английского перевода Узбекского государственного университета мировых языков.
Семантическая и лингвостатистическая характеристика пословиц с базовой лексемой «Человек» представленная на данном семинаре Камбаровой Маржан Адиловна, аспирант кафедры современного русского языка представлены на получение степени доктора философии (PhD) филологических наук по специальности  10.00.06-Семантические и лингвостатистические особенности фразеологизмов с базовой лексемой «Человек» по тему «Сравнительное литературоведение, гибридная лингвистика и переводоведение. (на материалах английского, русского, узбекского, казахского языков)».