Ispaniyada ta’lim imkoniyatlari
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari, Maftuna Farmonkulova, Kamron Erkinov Erasmus+ KA171 dasturi doirasida va Adxam Abduxakimov Xayen Universiteti va O’zDJTU o’rtasida imzolangan memorandum asosida xorijda o‘qishini davom ettirmoqda.
Roman-german filologiyasi fakulteti Ispan tili nazariy fanlar kafedrasi va Ispaniyaning Xayen universiteti o‘rtasidagi hamkorlik doirasida amalga oshirilayotgan 2023-2027 yillarga mo‘ljallangan Erasmus+ KA171 dasturi doirasida e’lon qilingan tanlovda g‘olib bo‘lgan 3-bosqich talabasi Kamron Erkinov joriy yilning 17-yanvarida Ispaniyaning Xayen universitetiga bir semestr davomida o‘qish uchun jo‘nab ketdi.
Hozirda ular nufuzli xorijiy universitetda o‘qishini davom ettirib, o‘z bilim va malakalarini oshirmoqdalar.

Образовательные возможности в Испании
Студенты Узбекского государственного университета мировых языков Камрон Эркинов и Адхам Абдуахимов продолжают обучение за рубежом в рамках программы Erasmus+ KA171. Камрон Эркинов обучается в Университете Хаэна в Испании на основе меморандума о сотрудничестве между Университетом Хаэна и Узбекским государственным университетом мировых языков.
В рамках сотрудничества кафедры теории испанского языка факультета романо-германской филологии УзГУМЯ и Университета Хаэна в Испании был объявлен конкурс в рамках программы Erasmus+ KA171 на период с 2023 по 2027 год. Камрон Эркинов, студент третьего курса, стал победителем конкурса и 17 января 2023 года отправился в Испанию для учебы на один семестр в Университете Хаэна.
В настоящее время они продолжают обучение в престижном иностранном университете, улучшая свои знания и навыки.