Ispaniyada ta’lim imkoniyatlari
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari, Maftuna Farmonkulova, Kamron Erkinov Erasmus+ KA171 dasturi doirasida va Adxam Abduxakimov Xayen Universiteti va O’zDJTU o’rtasida imzolangan memorandum asosida xorijda o‘qishini davom ettirmoqda.
Roman-german filologiyasi fakulteti Ispan tili nazariy fanlar kafedrasi va Ispaniyaning Xayen universiteti o‘rtasidagi hamkorlik doirasida amalga oshirilayotgan 2023-2027 yillarga mo‘ljallangan Erasmus+ KA171 dasturi doirasida e’lon qilingan tanlovda g‘olib bo‘lgan 3-bosqich talabasi Kamron Erkinov joriy yilning 17-yanvarida Ispaniyaning Xayen universitetiga bir semestr davomida o‘qish uchun jo‘nab ketdi.
Hozirda ular nufuzli xorijiy universitetda o‘qishini davom ettirib, o‘z bilim va malakalarini oshirmoqdalar.

Educational Opportunities in Spain
Students of the Uzbekistan State University of World Languages, Kamron Erkinov and Adkham Abdukhakimov, are continuing their studies abroad under the Erasmus+ KA171 program. Kamron Erkinov is studying at the University of Jaén in Spain under the cooperation agreement between Jaén University and the Uzbekistan State University of World Languages.
As part of the collaboration between the Department of Spanish Language Theory at the Faculty of Roman-German Philology of UzSWLU and the University of Jaén in Spain, a competition was announced under the Erasmus+ KA171 program for the 2023-2027 period. Kamron Erkinov, a third-year student, won the competition and left for Spain on January 17, 2023, to study for one semester at the University of Jaén.
Currently, they are continuing their studies at a prestigious foreign university, improving their knowledge and skills.