Jamiyatda xotin-qizlarga tazyiq va zo'ravonlikka nisbatan murosasizlik muhitini yaratish, xotin-qizlarning huquqlari va qonuniy manfaatlarini ta'minlash
O'zDJTU da "O'zbekiston-2030" strategiyasi doirasida "Jamiyatda xotin-qizlarga tazyiq va zo'ravonlikka nisbatan murosasizlik muhitini yaratish, xotin-qizlarning huquqlari va qonuniy manfaatlarini ta'minlash" mavzusida tadbir tashkil etildi.
Tadbir davomida O'zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisining ayollar masalalari bo'yicha o'rinbosari Nazira Israilova moderator sifatida, shuningdek, O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Fan, ta'lim, madaniyat va sport masalalari qo'mitasi a'zosi Gulshana Xudoyarova, IIV Huquqbuzarliklar profilaktikasi bosh boshqarmasi muhim topshiriqlar bo'yicha inspektori Nazokat Tojiyeva, Mahalla va oilani qo'llab-quvvatlash vazirligi huzuridagi Ayollarni reabilitatsiya qilish va moslashtirish bo'yicha respublika markazi direktori Muqaddam Rasulovalar ekspert sifatida ishtirok etdi va nutq so'zladi.
Dastur davomida "O'zbekiston-2023" strategiyasida ayollar masalasi, Jamiyatda xotin-qizlar huquq va manfaatlarini ta'minlash, himoya orderi va uning berilish tartib-qoidalari mavzularida so'z yuritildi va muhokama olib bordi.
Yakunda videoroliklar namoyish etildi va talabalarni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan javob berildi.

Within the framework of the "Uzbekistan-2030" strategy, an event was organized at UzSWLU on the topic of "Creating an environment of intolerance towards oppression and violence against women in society, ensuring women's rights and legal interests."
During the event, Nazira Israilova, deputy head of the Tashkent City Council of UzLiDeP for women's issues, was the moderator, as well as a deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, a member of the Science, Education, Culture and Sports Committee. Gulshana Khudoyarova, inspector of important assignments of the Ministry of Interior's Crime Prevention Department Nazokat Tojiyeva, director of the Republican Center for Rehabilitation and Adaptation of Women under the Ministry of Neighborhood and Family Support Muqaddam Rasulova participated as experts and gave a speech.
During the program, the issue of women in the "Uzbekistan-2023" strategy, ensuring the rights and interests of women in society, protection warrant and the procedures for its issuance were discussed