O‘zbekiston va Indoneziya hamkorligidagi ilk qo‘shma malaka oshirish kursi muvaffaqiyatli yakunlandi
13-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi tarmoq markazida Indoneziyaning nufuzli Gunadarma universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan qo‘shma malaka oshirish kursining yakuniy taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tgan edi.
Tadbir yakunida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish instituti direktori Uzoqboy Begimqulovni universitet hududi bo‘ylab sayrga taklif etdi.
Mehmon universitet infratuzilmasi bilan tanishib, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlarni ko‘zdan kechirdi. Uzoqboy Begimqulov ko‘rilgan ishlarni yuqori baholab, universitet jamoasiga muvaffaqiyatlar tiladi.

Первый совместный курс повышения квалификации в сотрудничестве Узбекистана и Индонезии успешно завершился
13 июня в Отраслевом центре при Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония награждения по случаю завершения совместного курса повышения квалификации, организованного в сотрудничестве с престижным университетом Гунадарма (Индонезия).
По завершении мероприятия ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов пригласил директора Института переподготовки и повышения квалификации кадров системы высшего образования Узбекистана Узокбоя Бегимкулова на экскурсию по территории университета.
Гость ознакомился с инфраструктурой вуза и условиями, созданными для студентов. Узокбой Бегимкулов высоко оценил проделанную работу и пожелал коллективу университета дальнейших успехов.