O‘zbekiston va Indoneziya hamkorligidagi ilk qo‘shma malaka oshirish kursi muvaffaqiyatli yakunlandi
13-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi tarmoq markazida Indoneziyaning nufuzli Gunadarma universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan qo‘shma malaka oshirish kursining yakuniy taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tgan edi.
Tadbir yakunida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish instituti direktori Uzoqboy Begimqulovni universitet hududi bo‘ylab sayrga taklif etdi.
Mehmon universitet infratuzilmasi bilan tanishib, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlarni ko‘zdan kechirdi. Uzoqboy Begimqulov ko‘rilgan ishlarni yuqori baholab, universitet jamoasiga muvaffaqiyatlar tiladi.

The first joint professional development course between Uzbekistan and Indonesia successfully concluded
On June 13, the final award ceremony for the joint professional development course, organized in collaboration with Indonesia’s prestigious Gunadarma University, was held at the Sectoral Center under the Uzbek State World Languages University.
At the conclusion of the event, Rector of the Uzbek State  World Languages University, Ilkhomjon Tukhtasinov, invited Uzoqboy Begimqulov, Director of the Institute for Retraining and Professional Development of Higher Education Staff, to take a tour of the university campus.
The guest familiarized himself with the university’s infrastructure and reviewed the conditions created for students. Uzoqboy Begimqulov highly appreciated the efforts made and wished the university team continued success.