#oʻz_maqsadlaringni_bil
29-yanvar kuni O’zDJTU Tarjimonlik fakulteti Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi o’qituvchisi A.Umrzoqova rahbarligida Jazoir Xalq Demokratik Respublikasining Al-Wadiy (El-Oued) universitetida universitetlararo hamkorlik to’g’risidagi shartnomaga asosan joriy o’quv yilida tahsil olayotgan Tarjimonlik fakultetining 6 nafar va Sharq filologiyasi fakultetining 5 nafar talabasi 4 oylik o'quv mashg‘ulotlarini o'z nihoyasiga yetkazishdi.
Shu munosabat bilan Jazoirning al-Wadiy (El-Oued) universiteti rahbariyati tomonidan har bir o’zbekistonlik talabalar uchun maxsus tayyorlangan shahodatnomalar taqdim etildi.

Наши студенты вернулись из Алжирского университета Аль-Вади.
29 января под руководством преподавателя кафедры теории и практики перевода арабского языка факультета переводческого дела Узбекского государственного университета мировых языков A.Умрзоковой 6 студентов факультета переводческого дела и 5 студентов факультета восточной филологии завершили своё 4-месячное учебное обучение в университете Эль-Уэд (Al-Wadiy) Народной Демократической Республики Алжир на основании договора о межуниверситетском сотрудничестве за текущий учебный год.
По этому случаю руководство университета Эль-Уэд (El-Oued) Алжира вручило специально подготовленные сертификаты каждому из студентов из Узбекистана.