#oʻz_maqsadlaringni_bil
29-yanvar kuni O’zDJTU Tarjimonlik fakulteti Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi o’qituvchisi A.Umrzoqova rahbarligida Jazoir Xalq Demokratik Respublikasining Al-Wadiy (El-Oued) universitetida universitetlararo hamkorlik to’g’risidagi shartnomaga asosan joriy o’quv yilida tahsil olayotgan Tarjimonlik fakultetining 6 nafar va Sharq filologiyasi fakultetining 5 nafar talabasi 4 oylik o'quv mashg‘ulotlarini o'z nihoyasiga yetkazishdi.
Shu munosabat bilan Jazoirning al-Wadiy (El-Oued) universiteti rahbariyati tomonidan har bir o’zbekistonlik talabalar uchun maxsus tayyorlangan shahodatnomalar taqdim etildi.

Our students returned from Al-Wadi University of Algeria.
On January 29, under the supervision of A.Umrzoqova, a lecturer from the Department of Arabic Translation Theory and Practice at the Faculty of Translation Studies of Uzbekistan State World Languages University, six students from the Faculty of Translation Studies and five students from the Faculty of Oriental Philology completed their 4-month academic program at the University of El-Oued, People's Democratic Republic of Algeria, based on the inter-university cooperation agreement for the current academic year.
On this occasion, the administration of the University of El-Oued, Algeria, presented special certificates to each of the Uzbekistani students.