Kechki ta'lim shaklida tahsil olayotgan talabalar uchun Yangi Yil bayrami
16-dekabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakultetida Yangi yil bayrami munosabati bilan kechki ta’lim shaklida tahsil olayotgan talabalar uchun bayram tadbiri tashkil etildi.
Mazkur tadbir talabalar uchun bayramona muhit yaratish, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish hamda yangi yil arafasida ko‘tarinki kayfiyat ulashish maqsadida o‘tkazildi.
Tadbirda fakultet dekani Dilshod Djurayev ishtirok etib, so‘zga chiqdi. U o‘z nutqida talabalarni kirib kelayotgan 2026-yil hamda Yangi yil bayrami bilan samimiy muborakbod etib, ularga sihat-salomatlik, o‘qishlarida yuqori natijalar, kelgusi faoliyatlarida ulkan zafarlar tiladi. Shuningdek, dekan yoshlarning bilim olishga bo‘lgan intilishlari va faolligi tahsinga sazovor ekanini ta’kidlab, yangi yil barchaga yangi imkoniyatlar, ezgu maqsadlar va yutuqlar olib kelishiga ishonch bildirdi.
Bayram tadbiri davomida talabalar tomonidan tayyorlangan turli badiiy chiqishlar namoyish etildi. Jumladan, sahna ko‘rinishlari orqali ijtimoiy va tarbiyaviy mazmundagi g‘oyalar ifodalandi, yangi yilga bag‘ishlangan she’rlar o‘qildi hamda bayramona ruhdagi musiqiy chiqishlar ijro etildi.
Tadbir davomida iliq va samimiy muhit hukm surib, talabalar bir-birlari bilan bayram shukuhi va quvonchini bo‘lishdilar. Kechaning yanada ko‘tarinki o‘tishida musiqiy kuy-qo‘shiqlar muhim ahamiyat kasb etdi.

Для студентов вечернего отделения Восточного факультета УзГУМЯ было организовано новогоднее праздничное мероприятие
16 декабря в Восточном факультете Узбекского государственного университета мировых языков по случаю Нового года было организовано праздничное мероприятие для студентов, обучающихся по вечерней форме обучения.
Данное мероприятие было проведено с целью создания праздничной атмосферы для студентов, содержательной организации их свободного времени, а также дарения приподнятого настроения в преддверии Нового года.
В мероприятии принял участие декан факультета Дилшод Джураев, который выступил с поздравительной речью. В своём выступлении он искренне поздравил студентов с наступающим 2026 годом и Новым годом, пожелал им крепкого здоровья, высоких результатов в учёбе и больших успехов в дальнейшей деятельности. Также декан отметил похвальную активность и стремление молодёжи к знаниям, выразив уверенность, что Новый год принесёт всем новые возможности, благие цели и достижения.
В ходе праздничного мероприятия были представлены различные художественные выступления, подготовленные студентами. В частности, через сценические постановки были отражены социальные и воспитательные идеи, прочитаны стихи, посвящённые Новому году, а также исполнены музыкальные номера в праздничном духе.
На протяжении всего мероприятия царила тёплая и искренняя атмосфера, студенты делились друг с другом праздничным настроением и радостью. Важную роль в создании приподнятого настроения вечера сыграли музыкальные композиции.